Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Problemy z e-wnioskami o dopłaty bezpośrednie

Od 2018 roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW rolnicy mogą składać tylko w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Okazuje się, że z systemem są coraz większe problemy, dlatego samorząd rolniczy zwrócił się o przedłużenie o miesiąc terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi wymaganiami rolnicy na złożenie wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dopłaty bezpośrednie do gruntów mają czas do 15 maja. Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia.
Według informacji przekazywanych przez ARiMR w przed tygodniem w województwie podlaskim złożonych było niespełna 45% spodziewanych wniosków. 
Teraz Podlaska Izba Rolnicza poinformowała, że w związku z trwającymi problemami z wypełnianiem wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na 2018 rok, związanymi z działaniem aplikacji eWniosekPlus i przeciążeniami systemu informatycznego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zgłaszanymi przez wojewódzkie izby rolnicze i bezpośrednio przez rolników, Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o rozważenie możliwości przedłużenia terminu składania wniosków bez sankcji do 15 czerwca 2018 roku i podjęcie wszelkich możliwych działań, aby wszyscy rolnicy zdążyli złożyć wnioski.

Na razie nie wiadomo jak na tę prośbę zareaguje minister Krzysztof Jurgiel.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę