Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

W województwie podlaskim rozpoczęły się żniwa

Na początek rolnicy jeszcze trochę nieśmiało wychodzą w pole snopowiązałkami. Jak oceniają specjaliści z Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w tym roku ze względu na występujące okresowo niedobory wody i wysokie temperatury żniwa mogą być wczesne. Mogą ale nie muszą. Jeżeli teraz po fali upałów, przyjdzie okres opadów deszczu żniwa będą później. Jednak póki co, mamy już pierwsze zbiory jęczmienia i żyta.


Krzysztof Zawojski specjalista od produkcji roślinnej szepietowskiego ODR ocenia, że deszcz, który padał przez kilka najbliższych dni nie wpłynie już na jakość i wielkość zbiorów
Chociaż doradcy rolniczy nie chcą jednoznacznie wypowiadać się na temat prognozowanych zbiorów, to jak oceniają specjaliści, w tym roku nie można się spodziewać plonów na poziomie ubiegłorocznym.
Warunki pogodowe sprawiły że może być nawet o kilka milionów ton zboża mniej. W ubiegłym roku zebrano ponad 29 mln ton wszystkich rodzajów zbóż. Ministerstwo rolnictwa szacuje, że w tym roku plony mogą przekroczyć zaledwie 27 mln.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę