Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Złodziej z Gołdapi na łowach w Łomży

Główne zdjęcie
Łupy złodzieja z Gołdapi odzyskane przez policjantów z Łomży (fot. KMP Łomża)

55-letni mieszkaniec Gołdapi podejrzewany jest o dokonanie trzech kradzieży z włamaniem do domów w Łomży. Łupem złodzieja padały gotówka i biżuteria. Łącznie pokrzywdzeni starty wycenili na ponad 30 tysięcy złotych. Mężczyzna wpadł po włamaniu w ubiegłym tygodniu, gdy wsiadł do autobusu i udał się w drogę powrotną do swojego miejsca zamieszkania. Został zatrzymany na dworcu w Augustowie, a sąd już zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży a początku ubiegłego tygodnia dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu na terenie miasta. Niezwłocznie zostały tam skierowane patrole policyjne. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawca wybił szybę w oknie i dostał się do środka skąd zabrał pieniądze oraz biżuterię. Właściciel wycenił swoje straty na kwotę ponad 7 tysięcy złotych. 
- Natychmiastowe czynności podjęte przez łomżyńskich kryminalnych doprowadziły do ustalenia i szybkiego zatrzymania podejrzanego o to przestępstwo – podaje Brulińska. - Włamywaczem okazał się 55-latek z Gołdapi. Mężczyzna tuż po kradzieży z włamaniem, jak gdyby nigdy nic, wsiadł do autobusu i udał się w drogę powrotną do swojego miejsca zamieszkania. Dzięki sprawnej współpracy policjantów z Łomży i Augustowa został zatrzymany tego samego dnia na dworcu autobusowym w Augustowie. 
Brulińska dodaje, że okazało się, iż mężczyzna ten może mieć związek jeszcze z dwoma innymi włamaniami, do których doszło w Łomży w ubiegłym miesiącu. Łupem złodzieja padła gotówka i biżuteria, a pokrzywdzeni swoje straty oszacowali wówczas na kwotę blisko 26 tysięcy złotych. 
W piątek mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Tego samego dnia sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Policja podaje, że część odzyskanych przedmiotów trafiła już do prawowitych właścicieli, a sprawa ma charakter rozwojowy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę