Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd odrzucił skargę burmistrza Jedwabnego, który nie zgadza się na obniżenie mu pensji

To sąd pracy powinien zająć się sprawą pensji burmistrza Jedwabnego - tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. Burmistrz Michał Chajewski zaskarżył uchwałę radnych obniżającą mu zarobki. Jak mówi - wcześniej dostawał ok. 8 tys. zł na rękę, teraz to 4,5 tysiąca.

Uchwałę dotyczącą pensji burmistrza radni przyjęli pół roku temu. Przewodniczący Rady, Bogdan Iwanowski tłumaczy, że "radni wcześniej dali burmistrzowi żółtą kartkę w formie nie przyjęcia absolutorium. Przede wszystkim pan burmistrz nie stara się o pozyskiwanie jakiś środków zewnętrznych na inwestycje. Głównie tu był problem".
Michał Chajewski odpiera te zarzuty. - To są wszystko nieprawdziwe, nietrafne zarzuty. Jest to przykre, bo naprawdę wkładam dużo energii. Mamy w tej chwili kilka projektów, które rozstrzygamy, nie tylko drogowych - mówi burmistrz. Dlatego przekonywał sąd, że radni niesłusznie obniżyli mu pensję.
Wojewódzki Sąd Administracyjny jego skargi jednak nie rozpatrywał, bo nie jest właściwy do tego typu spraw.
- Spory ze stosunku pracy pracowników samorządowych rozpoznają właściwe sądy pracy. Czyli do rozpoznania zasadności prawnej takiej uchwały nie jest właściwy sąd administracyjny, a sąd powszechny, sąd pracy - mówiła sędzia Danuta Tryniszewska - Bytys.
Do sądu pracy burmistrz na razie się nie wybiera. Jak zapowiedział - zaskarży to postanowienie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę