Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Drogowcy wejdą na skrzyżowanie Piłsudskiego z Kazańską

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie Al. Piłsudskiego z ul. Kazańską

W piątek powinny rozpocząć się prace związane z przebudową skrzyżowania Alei Piłsudskiego z ul. Kazańską – poinformował ratusz zapowiadając utrudnienia w ruchu. - Kierowcy jadący Piłsudskiego od strony Szosy Zambrowskiej nie będą mogli skręcać w lewo w ulicę Kazańską. Czasowo z ruchu może być wyłączany również jeden z pasów dwupasmowej ul. Piłsudskiego – przekazał Łukasz Czech zaznaczając, że prace mają potrwać do końca maja. To pierwszy z etapów zapowiadanej przed rokiem poprawy niebezpiecznego zjazdu z Alei Piłsudskiego do szpitala. Zagrożenie potęgują zawracający tu kierowcy wyjeżdżający z oddalanej o kilkadziesiąt metrów Kazańskiej.

Przebudowę skrzyżowania Alei Piłsudskiego z ul. Kazańską na zlecenie władz miasta przeprowadzić ma firma łomżyńska BIK Projekt. Przetargi były ogłaszane jeszcze w ubiegłym roku, ale ze względu na wyższe niż oczekiwano ceny ofert, procedury wyłonienia wykonawcy nieco się opóźniły. Ostatecznie koszt przedsięwzięcia to 760 tysięcy złotych. Za te pieniądze firma ma przebudować skrzyżowanie w ten sposób, że będzie możliwy wyjazd z Kazańskiej zarówno w prawą jak i lewą stronę. Zbuduje także sygnalizację świetlną, która będzie sterowała ruchem, oraz tzw. nawrotkę przed skrzyżowaniem Alei Piłsudskiego z Szosą Zambrowską.

Do szpitala trochę bezpieczniej

Przebudowa skrzyżowania Alei Piłsudskiego z ul. Kazańską przyczynić ma się do poprawy bezpieczeństwa na oddalonym o kilkadziesiąt metrów wjeździe do szpitala, gdzie dotychczas musieli zawracać kierowcy, chcący z Kazańskiej jechać w lewą stronę. 
Przy okazji tych prac zostanie zlikwidowane także znajdujące się tu przejście dla pieszych, na którym, ze względu na groźne wypadki, dwa lata temu zainstalowane specjalne oświetlenie i tzw. aktywne oznaczenie. Teraz wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki zapowiada, że lampy doświetlające to przejście zostaną przeniesione na drugie przejście, położone przy nieczynnym zjeździe do szpitala. Tak ma być do czasu ewentualnej przebudowy tego miejsca. W ubiegłym roku władze miasta zapowiadały budowę tu ronda zapewniającego bezpieczny zjazd do szpitala. 
- Wykonany został projekt budowy ronda, jednak budowa jest zależna od zgody Ministra Infrastruktury na odstępstwo od istniejących warunków technicznych – informował Garlicki radnego Andrzeja Wojtkowskiego, który na poprzedniej sesji dopytywał o to kiedy będzie zapowiadana przebudowa wjazdu do szpitala. Garlicki przekazał, że wniosek o odstępstwo w lutym został przesłany do ministra. Poinformował także pracownicy Urzędu Miejskiego opracowali koncepcję innego wariantu bezpiecznej obsługi komunikacyjnej szpitala. W tym wariancie wjazd byłby ze skrzyżowania Piłsudskiego z ulicą Rycerską przez dobudowę czwartego wlotu. Wymaga to zgody dyrekcji szpitala i jak podał Garlicki - rozmowy nie są jeszcze zakończone.
Według tych planów na skrzyżowaniu  Piłsudskiego z Rycerską należałoby zbudować kolejną sygnalizację świetlną.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę