Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na półmetku. Rolniku nie czekaj złóż wniosek już teraz!

Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru. Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Mają na to czas od 15 marca do 15 maja br.

Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca br.
Złożenie wniosku w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosk Plus to możliwość załatwienia formalności bez wychodzenia z domu, nie trzeba tracić czasu, a system jest tak skonstruowany, że nie ma możliwości popełnienia pomyłki. System na bieżąco wyświetla wskazówki w zakresie uzupełniania pól i dołączania wymaganych załączników. Pokazuje również komunikaty o stwierdzonych brakach lub błędach we wniosku. 
Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać z tzw. punktów pomocy technicznej, wyposażonych w stanowiska komputerowe z dostępem do internetu przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju. 
Jak podaje Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Wiesław Tadeusz Grzymała na dzień 19.04.2018r. do Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR wpłynęło łącznie  36 293 wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, co stanowi ponad 44,7% osób uprawnionych do uzyskania płatności w ramach wsparcia bezpośredniego.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podlaski Oddział Regionalny zachęca rolników, aby nie czekali ze złożeniem wniosków do ostatniej chwili. 
Rolnicy, którzy nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku o płatności mogą skorzystać z pomocy ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego. 
Więcej informacji znajdą również Państwo na stronie: www.arimr.gov.pl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę