Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nielegalne papierosy w ładunku mleka w proszku

Główne zdjęcie
fot. KAS

Transport 3600 paczek nielegalnych papierosów przechwycili celnicy z Łomży. Papierosy ukryte były w workach w tirze przewożącym mleko w proszku.

fot. KAS
fot. KAS

Maja Koczewska-Bajda z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku poinformowała, że funkcjonariusze łomżyńskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli w Łomży ciężarówkę kierowaną przez 49-letniego obywatela Polski. Z dokumentów przedstawionych przez kierowcę wynikało, że w tirze przewożony jest ładunek mleka w proszku. Podczas rewizji naczepy okazało się, że oprócz deklarowanego towaru znajdują się tam worki wypełnione paczkami papierosów. 6 worków skrywało w sumie 3600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kierujący tirem, który przyznał się do nielegalnego towaru, usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego. Mężczyźnie oprócz utraty kontrabandy grozi kara grzywny. Gdyby zabezpieczone przez funkcjonariuszy łomżyńskiej KAS wyroby tytoniowe trafiły do obrotu, Skarb Państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie ponad 80 tys. złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę