Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Zabawa na 600-lecie

Główne zdjęcie
Ratusz

Honoraria wykonawców 220 tysięcy złotych. Zaplecze sceno-techniczne ponad 73 tysiące złotych. ZAIKS 22 tysiące złotych. Spełnienie wymagań riderowych wykonawców 5 tysięcy złotych. To tylko niektóre koszty związane z trzydniową zabawą z okazji Wielkiego Jubileuszu 600-lecia miejskości Łomży. Gwiazdą imprezy będzie Perfect. Jego honorarium w przeciwieństwie do wszystkich innych wykonawców, zostało utajnione. Umowę z Perfect Management podpisał MDK-DŚT, a nie ratusz. 600-lecie Łomży przypada w połowie czerwca. Imprezy planowane są na cały weekend 15 - 17 czerwca, a my mamy aktualny plan wydarzeń.

Jeszcze kilka miesięcy temu zapowiadano, że trwałą pamiątka po tych wydarzeniach zostanie pomnik księcia Janusza I, który 15 czerwca 1418 roku nadał prawa miejskie Łomży. Jego odsłonięcie miało być punktem kulminacyjnym jubileuszu. Mimo iż mówiono o tym od roku, władze miasta nie poradziły sobie z zamówieniem pomnika historycznego władcy Mazowsza. Teraz okazuje się, że miejskie uroczystości 600-lecia zaczną się od poświęcenia pomnika, choć nie będzie to pomnik księcia. Poświęcony ma być pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, który od ponad 100 lat stał przy Katedrze. W grudniu betonowy pomnik trafił do renowacji i po powrocie ma zając bardziej reprezentacyjne miejsce – na rogu Giełczyńskiej i Dwornej. Poświęcenie pomnika na odbyć się 15. czerwca 2018 roku o godz. 9.45 tuż przed Mszą Świętą w intencji Miasta, której przewodniczyć ma arcybiskup Salvatore Pennacchio Nuncjusz Apostolski w Polsce. 
W samo południe planowana jest uroczysta Sesja Rady Miejskiej, a o godz. 15. na Starym Rynku ma być rekonstrukcja historycznych wydarzeń nadania praw miejskich i Jarmark Średniowieczny. 
Jeszcze tego samego dnia w Katedrze odbędzie się uroczysty koncert Filharmonii Kameralnej, a już po zmroku na fasadzie ratusza mają być wyświetlane obrazy nawiązujące do 600-letniej  historii miasta. 

Zabawa z gwazdami
Kolejne dwa popołudnia mają mieszkańcom 600-letniej Łomży upłynąć na beztroskiej zabawie. W sobotę od godz. 17.00 na Muszli Koncertowej przy ul. Zjazd mają prezentować się grupy wokalne  miejskich instytucji kultury, a od godz. 19. płatne gwiazdy: Adam Kalinowski, Mateusz Krukowski i Jula. Koncert ma zakończy występ legendarnego zespołu Perfect, który ma rozpocząć się o godz. 22. 
O ile ratusz podawał kwoty jakie za występy na jubileuszowych koncertach mają otrzymać inni wykonawcy, to w przypadku Perfectu wartość umowy (honorarium zespołu) objęta jest tajemnicą. 
- Takie zastrzeżenie zostało wpisane w zawartej umowie – poinformowała Paulina Waszelewska  z MDK-DŚT, które zawarło umowę i opłaci występ gwiazdy. - Ze swojej strony możemy zaś dodać, że honorarium zespołu Perfect mieści się w zwyczajowych kwotach wynagrodzenia, jakie za występ podczas dużej imprezy plenerowej otrzymują tak rozpoznawalne i lubiane gwiazdy polskiej sceny muzycznej - dodaje.
W niedzielę od godz. 14. do 16. na terenie bulwarów na Narwią ma być rodzinne grillowanie, a od godz. 18. gala muzyki rozrywkowej na Muszli. Wystąpią Wojciech Trawiński, Marcin Siegieńczuk, Exaited, Piękni i Młodzi oraz zespół Boys. Do prowadzenia obu imprezy władze miasta zatrudniły kabareciarzy z z grupy Łowcy.B. 
Planowane wydatki na te imprezy to – według informacji przekazanych przez ratusz miejskim radnym – ponad 415 tysięcy złotych. Nie wiemy, czy w tej kwocie jest także honorarium Perfectu. W dokumencie przekazanym radnym dotyczący przygotowań do 600-lecia poinformowano, że „pozyskano sponsora głównego oraz partnera głównego Wielkiego Jubileuszu”, ale nie ujawniono ich nazw. Kwota wsparcia ma wynieść 147 tys. 600 zł brutto. 

zobacz: 
Nie będzie pomnika księcia Janusza I na Wielki Jubileusz
Kabareciarze poprowadzą 600-lecie

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę