Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Mam majątek – jak mogę go dobrze ochronić?

Coś jest na rzeczy w powiedzeniu o Polaku mądrym po szkodzie, bo zdecydowanie zbyt wielu z nas chce ubezpieczyć mieszkanie lub dom gdy jest już za późno. Podobnie bywa z pojazdami, gdzie zazwyczaj ograniczamy się do wykupienia obowiązkowego OC, które w zasadzie chroni nie tyle właściciela, co inne osoby przed skutkami zdarzeń z jego winy. Tymczasem majątek to efekt wielu lat ciężkiej pracy, którego bezpieczeństwa nie można po prostu zdać na wyroki losu.

Kompleksowe i elastyczne podejście do ochrony

Ubezpieczenie majątkowe to konieczność, ale musi przede wszystkim gwarantować odszkodowanie na wypadek konkretnego scenariusza. Mimo że od wszystkiego ubezpieczyć się nie da, to na rynku ubezpieczeniowym można znaleźć rozwiązania, które można uznać za kompleksowe zabezpieczenie majątku. Pozwalają też jak najlepiej dopasować zakres ochrony do konkretnych potrzeb ubezpieczonego. Jednym z takich rozwiązań jest ERGO 7 od Ergo Hestii, którego unikalna, modułowa konstrukcja z licznymi wariantami pozwala ochronić się dokładnie przed tym, co może zagrażać z takim trudem gromadzonemu majątkowi.

Rzut oka na konstrukcję tego ubezpieczenia pozwala dostrzec, co tak naprawdę można dzięki niemu osiągnąć w zakresie ochrony majątkowej. Zacznijmy od opcji dostępnych każdemu właścicielowi pojazdów, który w ramach ERGO 7 może poza obowiązkowym OC wykupić jednocześnie AC, Assistance oraz ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) kierowcy i pasażera. Ochrona może obejmować pełen pakiet lub też poszczególne kombinacje (np. OC + AC+ Assistance) w zależności od potrzeb. Każdy rodzaj jest dostępny w kilku wariantach oznaczonych gwiazdkami. To one określają zakres ubezpieczenia i wysokość składki. Dzięki temu płacimy dokładnie za to, czego potrzebujemy. Jeśli ktoś uważa np. że z drobnymi uszkodzeniami poradzi sobie sam, to jego AC może obejmować wyłącznie odszkodowanie na wypadek kradzieży lub tzw. szkody całkowitej.

Optymalna polisa dla domu i mieszkania

Odpowiednie zabezpieczenie nieruchomości powinno być procesem, w którym przy asyście doradcy dobieramy nie tylko pożądany zakres ochrony, ale i sumę ubezpieczenia na poszczególne składniki majątku. Jeśli ta byłaby zbyt niska, możemy się spotkać z sytuacją, że nawet maksymalna kwota odszkodowania nie pokryje powstałych strat. Z kolei jeśli suma będzie zawyżona, rekompensata i tak wyniesie zawsze nie więcej, niż kwota na jaką powstała szkoda. Wspomniane ERGO 7 pozwala precyzyjnie dobierać nie tylko przed czym będzie chroniony dom lub mieszkanie, ale również indywidualnie określić limity rekompensat na poszczególne zdarzenia (tzw. ryzyka). W rezultacie ubezpieczony płaci dokładnie za to, czego oczekuje.

W ramach ERGO 7 ryzyka, na jakie narażona jest nieruchomość zostały podzielone na dwie podstawowe grupy: ubezpieczenie od ognia i zdarzeń losowych oraz ochrona mienia na wypadek kradzieży. Te pierwsze, w zależności od wariantu może obejmować m.in. wyposażenie oraz przechowywane w domu rzeczy osobiste (w razie nawet niewielkiego pożaru okopcone meble i garderoba nadają się zwykle od razu do wymiany). Z kolei ochrona przed kradzieżą może być rozszerzana o zniszczenia lub koszty wymiany zabezpieczeń przy włamaniu. Bo złodziej często więcej zniszczy niż warte jest mienie, które wyniesie z domu.

Zainteresowanych w 100 proc. kompleksową ochroną posiadanych nieruchomości może zainteresować wariant maksymalny, czyli ubezpieczenie od wszystkich ryzyk (All Risk). W jego wypadku ubezpieczyciel zobowiązuje się do działania w wypadku każdej szkody, poza bardzo nielicznymi wyjątkami. Zabezpieczenie w ten sposób mieszkania lub domu pozwoli każdemu na spokojny sen bez obaw o własny majątek, niezależnie od scenariusza jaki może się wydarzyć w życiu.

Partnerem tekstu jest Avant, największa multiagencja ubezpieczeniowa w regionie. Obecnie obsługuje ona kilka tysięcy klientów indywidualnych oraz blisko 500 przedsiębiorstw. Kilkunastoletnie doświadczenie, kompetencje doradców oraz najwyższe standardy obsługi spotkały się z uznaniem międzynarodowej grupy ERGO Hestia, która powierzyła agencji prowadzenie swojego punktu obsługi klienta w Łomży. Mieści się on przy ul. Mazowieckiej 1/4. Poradę z zakresu ubezpieczeń można tam uzyskać zupełnie bezpłatnie. Podobnie jak w dwóch pozostałych biurach agencji przy ul. Piłsudskiego 88 (biurowiec PKS) oraz ul. Kolejowej 1A w Kolnie. Strona agencji: avant.org.pl

tekst partnerski


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę