Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Do pięciu razy sztuka

Główne zdjęcie
Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. W tym miejscu ma być zbudowana fontanna.

Zgodnie z oczekiwaniami miejscy urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na budowę monitoringu, fontanny, tężni i toalety w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. Zlecenia na pierwsze zadanie ma otrzymać łomżyńska firma Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Sp. J. Jankowski, Sienicki, a na pozostałe trzy warszawska firma Tronix, która jako jedyna złożyła na nie oferty w ogłaszanym po raz piąty przetargu.

We wtorek ratuszu poinformował o wyborze najkorzystniejszych ofert. W przypadku budowy monitoringu zlecenie ma otrzymać łomżyńska firma, które prace wyceniła na 289 tys. zł podczas gdy przewidziane na zadanie środki miasta wynosiły 300 tys. zł. 
W przypadku budowy fontanny, tężni i toalety, na które w sumie miasto planowało wydać 920 tys. zł, oferty warszawskiej firmy Tronix były przybliżone. Za fontannę firma chce 329 ty. 640 zł, czyli o 40 tys. zł więcej niż miejska wycena, za tężnię 345 tys. 630 zł, czyli o 15 tys. zł drożej niż planowało wydąć miasta, a budowę toalety wyceniła na 277 tys. 980 zł, czyli o 20 tys. mniej niż gotowi byli zapłacić miejscy urzędnicy. 
Już wcześniej udało się wyłonić wykonawców, którzy mają zbudować oświetlenie (254 tys. zł) i alejki (855 tys. zł) w wschodniej części parku oraz przyłącza i sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej (126 tys. zł). 
Na rozstrzygniecie czeka przetarg na zieleń – czyli posadzenie drzew, krzewów, bylin i posianie trawników i łąk kwietnych, w którym oferty były przyjmowane w ubiegłym tygodniu.  Za te prace i pielęgnację roślin przez minimum dwa lata po posadzeniu, miasto chce zapłacić ok. 1,9 mln zł, a najtańsze są oferty są na 1,7 mln zł i niespełna 1,8 mln zł.
Po niedzieli mają być natomiast składane oferty na budowę w parku dwóch placów zabaw.

Zbudowali, rozbiorą, zbudują

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma zajmuje powierzchnię ok. 5,5 ha. Do niedawna przypominał on tylko łąkę z kilkoma ścieżkami. W 2016 roku za ok. 1,1 mln zł w zachodniej części parku wykonano alejki i zbudowano charakterystyczne koła. Później władze miasta zmieniły projekt według którego zakładany jest park dodając m.in. nawodnienie, ale także fontannę i tężnię. Aby je zbudować trzeba rozebrać znaczną część tego, co zbudowano dwa lata temu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę