Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Pieniądze na Senior-WIGOR w Górkach-Sypniewie

Gmina Piątnica zmodernizuje i wyposaży Dzienny Dom Senior-WIGOR w Górkach-Sypniewie. Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Gmina należy do Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Sąsiedzi” i zgłosiła swój projekt do konkursu, ogłoszonego przez LGD. Otrzymała na jego realizację 181 tys. zł Sama inwestycja kosztuje 213 tys. zł.

Jak przekazuej Emilia Malinowska z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku dzięki temu budynek, w którym spędzają czas seniorzy, zostanie zmodernizowany, docieplony, zyska nową elewację. Powstanie boisko do piłki siatkowej, siłownia zewnętrzna, stolik do gry w szachy, altana z ławami i stołem, a dojazd do budynku zostanie utwardzony. 

Dzienny Domu „Senior-WIGOR” w budynku byłej szkoły podstawowej w Górkach-Sypniewie działa od grudnia 2015 roku. Gminie Piątnica, jako jednej z trzech jednostek samorządu terytorialnego w województwie podlaskim, udało się wówczas uzyskać dofinansowanie w wysokości 250 tys. zł z programu realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Placówka ma 6 pomieszczeń - w pełni wyposażoną kuchnię z częścią jadalnią, pomieszczenie do ćwiczeń i fizjoterapii z urządzeniami do terapii ruchowej, salon z kompletem wypoczynkowy, telewizorem oraz mini czytelnię z kącikiem komputerowy, pokój do odpoczynku z leżankami, łazienki w tym łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z Domu „Senior-WIGOR” w Górkach-Sypniewie korzystać miało 20 seniorów zakwalifikowanym wówczas do udziału w programie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę