Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Płoną trawy

10 wyjazdów do gaszenia pożarów traw mieli wczoraj strażacy z Łomży i najbliższej okolicy. Trzy razy paliło się w Łomży, trzy razy w Piątnicy i cztery razy na terenie gminy Wizna. - Głównie były to niewielkie pożary. Największy na fortach w Piątnicy objął pół hektara – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży.

Pożary traw wczesną wiosną to istna plaga. Strażacy nie mają wątpliwości, że za ich powstanie odpowiadają ludzie. Nie pomagają prośny, ostrzeżenia i groźby. Strażacy przypominają, że pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. 
Są prawnie zabronione, a za złamanie zakazu grozi kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności. 
Strażacy przede wszystkim podkreślają jednak, że pożary te angażują wiele zastępów ratowniczych, których pomoc może być potrzebna w tym samym czasie w innym miejscu, gdzie naprawdę zagrożone jest życie i zdrowie ludzi. Tylko we wczorajsze akcje gaszenia pożarów traw w Łomży i najbliższej okolicy zaangażowanych było ponad 60 strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę