Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Minister odwołał dyrektor Sądu Okręgowego w Łomży

Minister Sprawiedliwości odwołał Beatę Toba z funkcji dyrektora Sądu Okręgowego w Łomży. Dyrektor Toba nie będzie pełniła funkcji od poniedziałku 9 kwietnia. Odwołanie przyszło faksem w piątkę po południu i nie ma żadnego uzasadnienia.

Informację o nagłym odwołaniu dyrektora Sądu Okręgowego w Łomży potwierdza sędzia Jan Leszczewski, który od połowy lutego, gdy w podobny sposób Minister Sprawiedliwości odwołał  prezesa SO w Łomży sędziego Sławomira Bagińskiego, wykonuje tę funkcję.

Beat Toba na początku 2014 roku wygrała konkurs na dyrektora SO w Łomży. Wówczas mieszkała w Kaliszu.
Dyrektor sądu kieruje działalnością administracyjną sądu w zakresie zapewnienia odpowiednich warunków techniczno-organizacyjnych oraz majątkowych funkcjonowania sądu. Jest zwierzchnikiem służbowym i dokonuje czynności z zakresu prawa pracy oraz reprezentuje sąd w tym zakresie wobec pracowników sądu, z wyłączeniem sędziów, kuratora okręgowego, kierownika i specjalistów Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów, asystentów sędziów i aplikantów aplikacji sędziowskiej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę