Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Agencja sprawdzi rolników

4760 ciu rolników z województwa podlaskiego zostanie sprawdzonych pod kontem zgodności ze stanem faktycznym, tego co napisali we wnioskach o dopłaty bezpośrednie. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży rozpoczęła już kolejną edycję sprawdzania wniosków o tzw. płatności obszarowe. Podobnie jak i w roku ubiegłym, nieuczciwym rolnikom, którzy zawyżyli na papierze stan posiadania i uprawa grożą kary. Surowe jeżeli błąd wynosił od 3 do 20 lub 30 % powierzchni. Wtedy kwotę dopłaty za ilość zawyżonych hektarów mnoży się razy 2 i ten iloczyn rolnicy muszą zwrócić.


Agencja w całym kraju przymierza się, do wprowadzenia zdjęć satelitarnych jako sposobu kontroli powierzchni i upraw. Na to jednak jak mówi Szczepkowski – trzeba będzie jeszcze poczekać. Pilotażowo system będzie wprowadzony w kilku miejscach w Polsce, ale jeszcze nie w województwie podlaskim
Te ponad 4 i pół tysiąca wniosków, które mają zostac sprawdzone, to ponad 5% wszystkich, które zostały złożone do biur agencji w podlaskim. Gospodarstwa wizytować będa przedstawiciele prywatnej firmy, która wygrała przetarg na audyt.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę