Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Kościół w Drozdowie będzie odnowiony

Główne zdjęcie
Kościół w Drozdowie z II połowy XIXw.

Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Jakuba Apostoła w Drozdowie otrzyma prawie 140 tys. złotych z programu regionalnego na renowację zabytkowej świątyni. Decyzję o dofinansowaniu odnowy drozdowskiego kościoła ze środków unijnych, ale także projektów z Borkowa, Dobrego Lasu i Porytego, podjął we wtorek zarządu województwa podlaskiego.

Wnętrze kościoła w Drozdowie
Wnętrze kościoła w Drozdowie

Jak podała Urszula Arter, rzecznik prasowy marsząłka województwa, projekt remontu drozdowskiej świątyni został wybrany do dofinansowania w konkursie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi”. Zakłada remont wnętrza kościoła, wymianę instalacji elektrycznej i oświetlenia na energooszczędne, montaż systemu przeciwpożarowego oraz kiosku multimedialnego. Wartość inwestycji to 176,3 tys. zł, a dotacja z RPOWP wynosi 139 tys. zł.

Kompetencje kluczowe w „Krainie Mlekiem Płynącej”
Unijne wsparcie otrzymają także projekty dotyczące rozwoju kompetencji kluczowych w konkursie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”. Gmina Kolno z partnerem – Fundacją Projekt Życie zrealizuje projekt skierowany do 73 uczniów i 4 nauczycieli ze szkoły podstawowej w Borkowie. W jego ramach będą organizowane m.in. dodatkowe zajęcia z matematyki, języka angielskiego, a także kreatywności, przedsiębiorczości czy pracy w zespole. Uczniowie i nauczyciele, dzięki wyposażeniu pracowni w sprzęt informatyczny, będą mogli też rozwijać kompetencje cyfrowe. Dofinansowanie to prawie 100 tys.
Fundacja Kraina Mlekiem Płynąca i gmina Zbójna otrzymają dotację w wysokości 93,5 tys. zł na projekt, w którym weźmie udział 41 uczniów szkoły podstawowej w Dobrym Lesie. Będą oni mogli również korzystać z zajęć rozwijających zdolności matematyczne, przyrodnicze i językowe. Ponadto, przewidziane dla nich zajęcia z programowania, a wyjazdy edukacyjne.
W szkole podstawowej w Porytem gmina Stawiski i Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Stawiski zrealizują projekt polegający na wyrównywaniu szans edukacyjnych i rozwijaniu kompetencji kluczowych u 37 uczniów. Będą oni mogli uczestniczyć np. w zajęciach informatycznych, matematyczno-przyrodniczych, językowych, logopedycznych, artystycznych oraz w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Zajęcia będą realizowane w formie eksperymentów, warsztatów i wycieczek. Koszt projektu to 107,1 tys. zł. Dotacja wyniesie prawe 100 tys. zł.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę