Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Ratują życie i zdrowie... Dzisiaj proszą o wsparcie

Od blisko dziesięciu lat w sercu Łomży na wzgórzu Krzyża Świętego stacjonuje Grupa Ratownicza Nadzieja. Przez prawię dekadę siedziba naszej jednostki przerodziła się w centralę, a oddziały powstały między innymi w Białymstoku, Ostrołęce, Zambrowie, Wyszkowie, Augustowie czy Kolnie. Zapotrzebowanie na naszą działalność jest na tyle duże, że otrzymujemy od wielu ludzi, samorządów czy organizacji społecznych propozycje utworzenia kolejnych oddziałów. Od początku istnienia naszej jednostki kieruje nami idea niesienia pomocy bez względu na koszty i dlatego działalność ratownicza jest prowadzona przez nas nieodpłatnie.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do ratownictwa medycznego, w tym sprzętem szkoleniowym, do ratownictwa wodnego, własnymi środkami transportu oraz w pełni nowoczesnymi ambulansami, dronem poszukiwawczym i własną bazą lokalową.
W ramach swoich zadań  statutowych obowiązani jesteśmy do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Jako społeczna jednostka ratunkowa na podstawie zawartych porozumień współpracujemy z Krajowym Systemem Ratowniczo – Gaśniczym oraz z Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji w Warszawie oraz właściwymi komendami wojewódzkimi na obszarze północno – wschodniej Polski.
W swoich szeregach mamy ponad 220 członków w tym lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, kwalifikowanych ratowników, a ponadto psychologów, policjantów, czy strażaków. Nasze działania we współpracy z funkcjonariuszami służb mundurowych wielokrotnie były doceniane, a przede wszystkim ratowały ludzie życie.

Codziennie nasi ratownicy szkolą z zakresu pierwszej pomocy funkcjonariuszy publicznych, urzędników uczniów, służby mundurowe, studentów, uczniów oraz mieszkańców miast. Nieodłącznym elementem naszej służby jest pomoc w poszukiwaniu osób zaginionych, oraz ratownictwo przy wypadkach oraz katastrofach.
Tylko w 2017 roku nasi ratownicy przepracowali 12 000 godzin, przeprowadzili 560 działań ratowniczych, udzielili pomocy w ponad 1100 przypadkach oraz ratowali życie i zdrowie w 60 akcjach poszukiwawczych.   Możesz nam pomóc. Przekaż 1% podatku Grupa Ratownicza Nadzieja KRS 0000 208 468

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę