Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa w okresie świąt

Przygotujmy się do świątecznych wyjazdów - apelują podlascy policjanci. Trwa akcja "Bezpieczny Weekend - Wielkanoc 2018", w trakcie której funkcjonariusze, częściej niż zwykle, sprawdzają prędkość i stan trzeźwości kierujących.

Zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku komisarz Dariusz Matynka przypomina, że kierowcy powinni dobrze przygotować się do podróży.
- Zaplanujmy trasę, uwzględnijmy czas na odpoczynek. Sprawdźmy stan techniczny auta: układ hamulcowy, oświetleniowy, a nawet czy mamy płyn do spryskiwaczy. Pamiętajmy też o używaniu pasów bezpieczeństwa i o tym, by dzieci były przewożone w fotelikach - wylicza kom. Dariusz Matynka.
Policjant podkreśla, aby przed podróżą wypocząć, a przede wszystkim nie pić alkoholu.
- Nie możemy o tym zapominać, aby za kierownicę wsiadać trzeźwym. Jest możliwość sprawdzenia stanu trzeźwości na każdej komendzie policji. W związku z tym przed wyjazdem, jeżeli mamy obawy, co do stanu trzeźwości powinniśmy takie badanie przeprowadzić - podkreśla kom. Dariusz Matynka.
Jak informują policjanci - od piątku do wtorku bezpieczeństwa na podlaskich drogach będzie pilnowało kilkuset funkcjonariuszy.
W 2017 roku w trakcie świątecznego, wielkanocnego weekendu doszło do 5 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 6 trafiło do szpitali.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę