Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Zmarł ksiądz kanonik Heliodor Sawicki

Główne zdjęcie
Śp. ks. kan Heliodor Piotr Sawicki

Był jednym z najważniejszych księży w diecezji. W wieku 75 lat, po 52 latach w kapłaństwie, dziś zmarł ksiądz kanonik Heliodor Piotr Sawicki długoletni proboszcz i budowniczy kościoła parafialnego pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Ksiądz Sawicki urodził się 23 lutego 1943 r. Na księdza został wyświęcony przez ks bp. Czesława Falkowskiego   4 czerwca 1966 roku. Posługę kapłańska zaczynał jako wikariusz w Romanach, potem był w parafii Wyszonki Kościelne, Augustowie, Jelonki. W 1981 trafił do Zambrowa, a dwa lata później zlecono mu budowę w mieście nowego kościoła. Od 1986 roku był proboszczem stworzonej parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Ks. Heliodor Sawicki nowy kościół budował  przez w latach 1985 – 1992. Przez kolejnych kilkanaście lat kościół był wyposażany. Konsekracji świątyni dokonał biskup Stanisław Stefanek 4 czerwca 2006 roku w 40-lecie kapłaństwa ks. Sawickiego. Ksiądz Heliodor Sawicki proboszczem parafii był do 2013 roku. Zmarł  dzisiejszej nocy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w niedzielę 1. kwietnia. O godz. 10.30 odbędzie się Msza św. w intencji zmarłego Kapłana pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego w Zambrowie. 
We wtorek 3 kwietnia br., godz. 8.00 wystawienie trumny z ciałem w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego w Zambrowie, następnie o godz. 10.00 Msza św. pogrzebowa z udziałem Arcybiskupa Józefa Michalika, Biskupa Tadeusza Bronakowskiego oraz Biskupa Stanisława Stefanka. Po Mszy św. przewiezienie ciała zmarłego Kapłana do Łomży.
Ciało śp. księdza kanonika Heliodora Piotra Sawickiego zostanie pochowane na cmentarzu komunalnym przy ul. Przykoszarowej w Łomży o godz. 14.00.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę