Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

„Nie można tworzyć obwodów w każdej wsi”

Siemień Nadrzeczny to nie ustawowy „przypadek uzasadniony”. Komisarz wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski uznał za niezasadną i oddalił skargę grupy mieszkańców Siemienia Nadrzecznego na uchwałę Rady Gminy Łomża, w której zlikwidowano obwód do głosowania w tej wsi. - Nie można tworzyć obwodów w każdej wsi – mówi komisarz podkreślając, że istnienie obwodu do głosowania w Siemieniu Nadrzecznym było niecelowe. We wsi mieszka tylko 299 wyborców, a ustawa mówi, że obwód do głosowania tworzy się dla minimum 500 mieszkańców.

Jan Leszczewski podkreśla, że Rada Gminy Łomża miała prawny obowiązek podjęcia uchwał o podziale gminy na okręgi wyborcze i obwody do głosowania. Mówi, że pod względem formalino-prawnym wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Przyznaje, że udział w wyborach, po likwidacja obwodu do głosowania w Siemieniu Nadrzecznym, na pewno będzie utrudnieniem dla niektórych mieszkańców, ale podkreśla, że na gminie spoczywa obowiązek zapewnienie bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego, jeśli Urząd Gminy zostanie poinformowany o takiej potrzebie, zwłaszcza dla osób starszych, niepełnosprawnych i chorych.

Postanowienie Komisarza wyborczego w Łomży oddalejące skargę mieszkańców Siemienia Nadrzecznego publikujemy w załaczniku do artykułu. O "konflikcie" można przeczytać w artykule: Siemień Nadrzeczny „przypadek uzasadniony”, czy nie?

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę