Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Mleko coraz tańsze

Główne zdjęcie
średnia miesięczna cena skupu mleka w Polsce (GUS)

W lutym średnia cena skupu mleka od rolników z województwa podlaskiego wyniosła 141,45 zł/hl. To o 8 złotych mniej niż w styczniu i już o ponad 20 złotych mniej niż w grudniu 2017 roku.

Najnowsze dane dotyczące cen skupu mleka podał Główny Urząd Statystyczny. W lutym 2018 roku w Polsce średnio za 1 hl mleka płacono w skupie 135,24 zł, tj. o 4,8% mniej niż przed miesiącem. W województwie podlaskim w ciągu miesiąca cen skupu mleka spadła o blisko 5,5% do poziomu 141,45 zł/hl. Luty był drugim z rzędu miesiącem, w którym odnotowano znaczy spadek cen skupu mleka. W efekcie cena spadła do poziomów z lata 2017 roku, co oznacza, że tzw. „górka cenowa” trwała tylko pół roku.

Ceny żywca wieprzowego w skupie kształtowały się na poziomie 4,43 zł/kg i były w porównaniu z poprzednim miesiącem wyższe o 4%, ale w stosunku do takiego samego okresu poprzedniego roku były niższe o 8,3%. W województwie podlaskim średnia cena skupu trzody chlewnej w lutym wyniosła 4,28 zł/kg i była jedną z najniższych w kraju.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę