Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Saperzy wywieźli niebezpieczną bombę

Główne zdjęcie
Wykopana bomba

Blisko pięć godzin trwała akcja związana zabezpieczeniem i bezpiecznym wywiezieniem pocisku z czasów II wojny światowej, na który natknęli się robotnicy remontujący ul. Glogera. Nim saperzy mogli zabrać groźne znalezisko ewakuowano z domów około 400 osób zamknięto także kilka okolicznych ulic w tym fragment Wojska Polskiego. - Okazało się, że był to niewybuch. Zrzucona podczas II wojny światowej bomba lotnicza o wadze 50 kg i długości około 1 metra – mówi Krzysztof Wróblewski szef Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Niebezpieczny pocisk znaleziono przed godziną 15.45. Natychmiast poinformowano policje, która zabezpieczyła miejsce znaleziska i wezwano patrol saperski z jednostki w Orzyszu. Ten przybył po godzinie 19. Na czas interwencji saperów, trzeba było ewakuować kilkaset osób w promieniu rażenia wynoszącym ok. 600 metrów. Ewakualcja dotyczyła mieszkańców domow przy ulicach: Glogera, Raginisa, Nowogrodzkiej, Ogrodowej, Stacha Konwy oraz Łąkowej. Kilka tysięcy mieszkańców okolicznych osiedli zostało poinformowanych o niebezpieczeństwie. Akcja zabezpieczenia i wywiezienia niewybuchu trwała blisko 5 godzin i zakończyła się kwadrans po godz. 21. Pocisk został bezpiecznie zabrany i wywieziony z miasta. Ma być zniszczony na poligonie w Orzyszu.

Akcję saperów zabezpieczało 46 policjantów, 26 strażaków, a także 7 członków Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Foto: Wykopana bomba
Foto: Policjanci informują o ewakuacji
Foto: Zamknięta ul. Piekna
Foto: Zamknięta ul. Nowogrodzka
Foto: Straż w pogotowiu na ul. Partyzantów

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę