Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Nie pal

Główne zdjęcie
Płonąca trawa w Dobrzyjałowie

Wzdłuż dróg, nad łąkami i polami zaczynają unosić się kłęby dymu... Także wokół Łomży strażacy odnotowali już pierwsze interwencje przy gaszeniu wypalanych traw. Przełom zimy i wiosny to okres, w którym zawsze gwałtownie wzrasta liczba takich pożarów.

W ostatnim tygodniu strażacy z Łomży odnotowali pięć wyjazdów do gaszenia płonących nieużytków, poboczy dróg czy trawników. Ogień kilka razy pojawiał się np. na fortach w Piątnicy. W weekend zazwyczaj takich zdarzeń jest więcej. Strażacy apelują, aby nie podpalać suchych traw. Podkreślają, że pożary traw są niebezpieczne. Zagrażają lasom, domom i zabudowaniom gospodarczym, niszczą faunę i florę, ale niosą także zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Płonące w pobliżu dróg nieużytki stwarzają niebezpieczeństwo dla podróżujących, gdyż dym znacznie ogranicza widoczność, co może doprowadzić do groźnych wypadków i kolizji. Angażują również wiele zastępów ratowniczych, których pomoc może być potrzebna w tym samym czasie w innym miejscu, gdzie naprawdę zagrożone jest życie i zdrowie ludzi.

Wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych jest zabronione. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę