Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kabareciarze poprowadzą 600-lecie

Główne zdjęcie
Bartosz Gajda

To wbrew pozorom poważna informacja. Imprezy z okazji jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, które odbędą się 16 i 17 czerwca na Muszli Koncertowej, poprowadzą członkowie kabaretu Łowcy.B. Dostaną za to 20 tysięcy.

Sławek Szczęch i Maciek Szczęch
Sławek Szczęch i Maciek Szczęch
Łowcy.B podczas występu w Łomży
Łowcy.B podczas występu w Łomży

Kabaret pochodzi z Cieszyn, ale w Łomży też jest znany i to nie tylko z telewizji. W ubiegłym roku  Łowcy.B. wystąpili jako support na koncercie Zenka Martyniuka, który był główną gwiazdą imprezy na 599. rocznicę nadania praw miejskich Łomży. 
Tym razem członkowie kabaretu Łowcy.B poprowadzą miejskie imprezy. Władze miasta poinformowały o podpisaniu w lutym czterech umów o dzieło na autorskie prowadzenie Dni Miasta wraz z przygotowaniem scenariusza. Każdy z Łowców.B., czyli Bartosz Gajda, Sławomir Szczęch, Maciej Szczęch i Bartosz Góra otrzyma za to 4945 zł brutto, czyli w sumie niemal 20 tys. zł. 

Gwiazdy 600-lecia
Podczas koncertu 16. czerwca gwiazdą na scenie na Muszli Koncertowej w Łomży ma być zespół Perfect, ale póki co nie podano informacji o podpisaniu umowy i ceny tego koncertu. Zagrają także JULA (20 tys. 450 zł), Mateusz Kurkowski (4,4 tys. zł) i Adam Kalinowski (2,5 tys. zł).
Podczas koncertu 17. czerwca gwiazdą główną ma być zespół Boys (cena 32 tys. zł). Tego samego dnia zagrają i zaśpiewają także: zespołu Piękni i Młodzi (30 tys. 750 zł), Exaited (17 tys. zł), oraz Marcina Siegieńczuka (11 tys. zł).
15. czerwca, w dniu jubileuszu 600-lecia miejskości Łomży, poza uroczystą sesją Rady Miejskiej, i planowanym na Starym Rynku odsłonięciem pomnika Księcia Janusza I, który 15 czerwca 1418 roku ówczesnej osadzie nadał prawa miejskie, odbędzie się także widowisko historyczne przygotowane i poprowadzone przez grupę Pozytywnie Historyczni z Ciechanowa. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza za kwotę 32800 zł brutto zobowiązali się do zaaranżowania Starego Rynku i wystylizowania go na wzór średniowiecznej osady, z uwzględnieniem przygotowania i przeprowadzenia Jarmarku Średniowiecznego, korowodu oraz inscenizacji teatralnej „Nadania Łomży praw miejskich 1418.VI.15”.
Tego samego dnia w Katedrze Łomżyńskiej odbędzie się też uroczysty koncert Filharmonii Kameralnej.

zobacz: Jubileusz na bogato


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę