Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

ŁoKeR ruszy z 13 stacjami i 90 rowerami

Za 7 dodatkowych stacji rowerowych w uruchamianym pilotażowo przez władze miasta z firmą BikeU systemie roweru miejskiego zapłacą lokalni przedsiębiorcy. Na ich wydzierżawienie złożyło się 14 firm i jedna spółdzielnia mieszkaniowa. Do tego dojdzie 6 stacji, za które ma zapłacić miasto i 3 miejskie spółki. Rowery będą do dyspozycji od 27. kwietnia do końca października. Aby móc z nich korzystać trzeba będzie wnieść opłatę inicjacyjną w wysokości 19 zł, ale później każde pierwsze 15 minut jazdy będzie bezpłatne.

W czwartek w ratuszu podpisano porozumienie włączające do ŁoKeR-a lokalnych przedsiębiorców. Wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki, który organizował pilotaż roweru miejskiego dziękując im za przyłączenie się do projektu ŁoKeR podkreślał, że to są przedsiębiorcy, którzy postanowili podzielić się tym swoim dobrem, które wypracowali inwestując w usługę, która będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców. Poza SM Perspektywą wśród nich są duzi jak Pepees, Sonarol, OSM Piątnica, czy Galerii Łomża, ale także średni i mniejsi przedsiębiorcy jak np. właściciele Kina Millenium, BTS Szymańscy. 
- Ciszymy się, że coś takiego powstaje w Łomży. Że chcemy dorównać tym, którzy nie są w tyle, ale z przodu  - mówił Bernard Szymański. - Dziękuję prezydentowi i wiceprezydentowi, że w jakiś sposób nas zmobilizowaliście. 
BTS Szyńscy to firma, która jest jedną z czerech sponsorujących stację rowerową, która ma stanąć przy Orliku przy ul. Katyńskiej.   
Prezydent Mariusz Chrzanowski przypominał, że uruchomienie system roweru miejskiego obiecał w kampanii wyborczej cztery lata temu. - Czekaliśmy na projekty, aby rower miejski uruchomić z dofinansowaniem zewnętrzny, ale ich nie było. Wpadliśmy na super pomysł, aby zaprosić do współpracy lokalnych przedsiębiorców.  Nasz apel spotkał się z dużym zainteresowaniem – mówił. 
Także Marcin Jeż z firmy  BikeU podkreślał, że łomżyński projekt zaskoczył ich dużym udziałem ze strony sponsorów prywatnych. To ile zapłacili za wynajęcie stacji pozostaje tajemnicą handlową. Mówi jedynie, że kwota 50 tys. zł jaka pojawiła się w przesłanych projektach umów „jest zdecydowanie za duża”. Podaje także, że nie ma jeszcze podpisanych umów z trzema miejskimi spółkami, które, podobnie jak miasto Łomża, mają wykupić 3 stacje. W sumie stacji będzie 13, a rowerów 90.
Przypomnijmy, ze miasto Łomża za uruchomienie ŁoKeR-a zapłaci niemal równe 160 tysięcy złotych. Te pieniądze pokryją koszty użyczenia i uruchomienia trzech stacji rowerowych wraz z 20 rowerami, serwisem i alokacją rowerów pomiędzy stacjami.

Oto lista stacji i ich lokalizacji, oraz sponsorów
1. Stacja OSM Piątnica Plac Kościuszki - sponsor OSM Piątnica
2. Stacja W. Polskiego AGROBIZNES – sponsor PEPEES S.A. 
3. Stacja Galeria Łomża Rondo Solidarności – sponsor Galeria Łomża
4. Stacja Szmaragdowa – sponsorzy: SM Perspektywa i Development Sp. j.
5. Stacja Dworzec Miejski CH 4 Plus – sponsor Centrum Handlowe 4 Plus
6. Stacja Stary Rynek – sponsorzy: Kino Millenium, Intercars S.A. Grupa Łomża, Sonarol Sp. j. Najda oraz Carpexim Producent rolet i żaluzji
7. Stacja ORLIK Park Jana Pawła II – sponsorzy BTS Szymańscy, ARMAPAK Sp. Producent Opakowań, Bosch Service, Garage Grill & Bar, Grodzki Development Sp.j. firma realizująca projekt Veranda Park
8. (w planach) Stacja Hala Sportowa SP 9 – sponsor MPEC 
9. (w planach) Stacja Bulwary – sponsor MPWiK 
10. (w planach) Stacja PWSiP ul. Akademicka – sponsor ZGO 
Stacje finansowane przez Urząd Miejski:
11. Straż Pożarna ul. Sikorskiego 
12. STRZELNICA MOSiR ul. Konstytucji 3 Maja
13. Stacja PEPEES ul. Poznańska


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę