Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Edukator znów ratuje szkoły

Kolejne małe wiejskie szkoły przejąć chce łomżyńskie Stowarzyszenie Edukator. Jedna z nich działa w powiecie suwalskim w gminie Jeleniewo z oddziałem klas 0-3. Znacznie większe wyzwanie stoi przed stowarzyszeniem w gminie Boguty Pianki w powiecie ostrowskim. Tam Edukator miałby przejąć 3 szkoły podstawowe w miejscowościach Zawisty - Dworaki, Tymianki - Bucie i Kutyłowo - Perysie. "Inicjatywa jest władz samorządowych, bo szkoły są bardzo kosztowne w utrzymaniu ze względu na przerost zatrudnienia" - mówi prezes zarządu Stowarzyszenia Edukator w Łomży, Barbara Kuczałek. Od 1 września uczyć się ma w nich uczyć około 100 dzieci, zatrudnienie znajdzie 14 nauczycieli i obsługa - łącznie ma być około 20 miejsc pracy.

Stowarzyszenie Edukator w Łomży przed zamknięciem uchroniło już 17 małych wiejskich szkół i 2 przedszkola. Wszystko wskazuje na to, że wzbogaci się o kolejne 4 szkoły. Po raz pierwszy jednak opiekować się będzie placówkami z województwa mazowieckiego. Prezes nie wyklucza powołania w gminie Boguty Pianki – gdzie do przejęcia są 3 szkoły - biura zamiejscowego Edukatora, które na miejscu obsługiwałoby nowoprzejęte szkoły.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę