Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Jak wybrać dobre konto bankowe dostosowane do naszych wymagań?

Wybór najlepszego konta bankowego wcale nie jest prosty. Na rynku Polskim działa kilkadziesiąt Banków, które oferują konta bankowe. Do tego w wielu bankach znajdziemy kilka różnych ofert jeśli chodzi o konta bankowe. Wybór darmowego konta bankowego może okazać się dość trudny.

Bardzo pomocna może okazać się analiza w jaki sposób będziemy korzystali z konta oraz ranking kont osobistych

Jeśli określimy w jaki sposób będziemy korzystali z konta znacznie łatwiej będzie nam wybrać ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. W ofertach kont bankowych za każdą operację jaką wykonujemy może zostać naliczona opłata lub nie. Dlatego warto skupić się tylko na tych najważniejszych dla nas.

Za możemy wyróżnić dwa rodzaje opłat za najważniejsze operacje bankowe:

  • Opłaty stałe – to opłaty, na które nie mamy wpływu. Jeśli wykonanie danej czynności jest płatne, to po jej wykonaniu z naszego konta zniknie kilka złotych

  • Opłaty warunkowe – opłaty warunkowe charakteryzują się tym iż możemy ich uniknąć. To, czy opłata zostanie pobrana zależy od spełnienia przez nas warunku, który jest określony przez Bank. Oferta, która zawiera opłaty warunkowe to nie do końca darmowe konto bakowe

W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na:

Opłatę z prowadzenie konta co prawda większość Banków nie pobiera opłat za prowadzenie konta, jednak są banki, które pobierają opłaty stałe lub warunkowe.

W przypadku opłaty stałej zapłacimy zazwyczaj nie więcej niż 10 zł/ miesięcznie. Co miesiąc z naszego konta zniknie kilka złotych. W przypadku opłaty warunkowej, musimy spełnić warunek, który jest określony przez Bank.

Banki najczęściej uzależniają opłatę za prowadzenie konta z koniecznością comiesięcznego wpływu na konto. Oto przykład: bank nie pobierze opłaty za konto jeśli wpływy w danym miesiącu wyniosą min. 1000 zł.

Opłata za korzystanie z karty – podobnie jak w przypadku opłaty za prowadzenie konta – opłaty może nie być, może być to opłata stała lub warunkowa. Banki najczęściej pobierają opłaty warunkowe, które najczęściej wymagają od nas wykonania transakcji kartą na określoną kwotę lub wykonania określonej liczby transakcji.

Oto przykład: bank nie pobierze opłaty jeśli w danym miesiącu dokonamy płatności kartą na kwotę min. 300 zł lub bank nie pobierze opłaty jeśli w danym miesiącu dokonamy min. 5 płatności kartą

Opłaty za korzystanie z bankomatów – korzystanie z bankomatów może być darmowe lub nawet bardzo drogie – zależy od oferty banku. Banki zazwyczaj udostępniają darmowe wypłaty we własnych bankomatach. Korzystanie z bankomatów innych sieci może być płatne lub darmowe. Warto szukać oferty z darmowymi bankomatami w całym kraju.

Opłaty za wypłaty z bankomatów są bardzo zróżnicowane. W jednym banku może to być 2,5 zł a w innym 3%. Jak jest różnica jeśli chcielibyśmy wypłacić 1000zł ? W pierwszym Banku zapłacimy 2,5 zł prowizji, a w drugim 30 zł – za każdą wypłatę!!!

Znając nasze potrzeby będziemy w stanie szybciej wybrać interesującą nas ofertę. Osoby, bez regularnych dochodów powinny raczej poszukać oferty konta bankowego, gdzie prowadzenie konta jest zupełnie darmowe.

Jeśli wiemy, że płatności kartą nie będą dla nas problemem i z łatwością osiągniemy minimalny próg wymagany przez Bank to śmiało możemy wybrać ofertę z takim warunkiem. Osoby, które nie lubią płacić kartą z pewnością powinny poszukać konta z darmowym korzystaniem z karty.

Jeśli często będziemy korzystali z bankomatów to może okazać się, że za którymś razem zapłacimy wysoka prowizję za wypłatę. Warto poszukać oferty z darmowymi bankomatami w Polsce.

Wybierając darmowe konto bankowe warto szukać najciekawszych ofert. W chwili obecnej znajdziemy oferty, w których nie zapłacimy za prowadzenie konta, korzystanie z karty czy wypłaty z bankomatów.

tekst partnerski


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę