Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koparki w parku

Na terenie Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży rozpoczęły się prace związane z budową przyłączy i sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Rozkopano m.in. główną alejkę papieską prowadzącą od osiedla bloków przy ul. Prusa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Niebawem mają ruszyć także prace przy budowie alejek spacerowych we wschodniej części parku, a władz miasta po raz piąty ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawców m.in. fontanny i tężni.

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma znajduje się pomiędzy ulicami Zawadzką, Prusa i Wyszyńskiego i zajmuje powierzchnię około 5,5 hektara. W 2016 roku za ok. 1,1 mln zł w zachodniej części parku wykonano alejki i zbudowano charakterystyczne koła. Teraz przy realizacji kolejnych etapów, na podstawie zmiennego międzyczasie projektu, część tego co wówczas wybudowano trzeba będzie rozebrać. Będzie miało to związek przede wszystkim z budową fontanny i tężni, które wyznaczono w miejscach granitowych kół w zachodniej części parku. Póki co budowane są przyłącza do nich. Wykonawców fontanny i tężni nie udało się jeszcze wybrać, bo albo nie było chętnych, albo oferowane ceny były zbyt wysokie jak na możliwości budżetu miasta. Kolejny, już piąty raz, zainteresowane zleceniem firmy oferty mają składać do 4 kwietnia. Tego samego dnia miejscy urzędnicy zbierać będą także oferty na budowę toalety wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, monitoringu wizyjnego, oraz - w ogłoszonym po raz 3 przetargu - na posadzenie drzew, krzewów i założenie trawników i kwietnych łąk, a w połowie kwietnia na budowę placu zabaw.

Póki co udało się wyłonić wykonawców, którzy mają zbudować oświetlenie i alejki w wschodniej części parku oraz  przyłącza i sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej. W sumie tylko te roboty w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma pochłoną około 1 mln 230 tys. zł, a całość przedsięwzięcia szacowana jest na ponad 5 mln zł. Zgodnie z planami władz miasta „rewitalizacja” parku miałaby zostać ukończona w pierwszej połowie 2019 roku, ale większość infrastruktury ma być zbudowana w tym roku. Na przykład fontanna i tężnia – zgodnie z najnowszymi oczekiwaniami – miałaby zostać zbudowane najpóźniej do 28. września tego roku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę