Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dwie osoby ranne po wypadku z łosiem

Za Podgórzem opel astra zderzył się z łosiem, który z lasu wbiegł wprost przed samochód jadący od Zambrowa w kierunku Łomży. Dwie osoby jadące samochodem zostały poszkodowane i zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Droga jest częściowo zablokowana.

Do wypadku doszło po godzinie 18.30. Kierowca astry po zderzeniu z dużym zwierzęciem stracił panowanie nad autem, które zarzucone zjechało na przeciwległy pas jezdni i tam się zatrzymało. Na szczęście w momencie zderzenia z łosiem w przeciwnym kierunku nie jechało żadne inne auto.
Łoś po zderzeniu z samochodem padł. Miejsce w którym doszło do wypadku znajduje się na mapie migracji zwierząt opracowanej przed kilku laty przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Mariusz Sachmaciński, dyrektor ŁPKDN podawał wówczas, że drogi Łomża - Zambrów i Łomża – Mężenin są najbardziej niebezpieczne, bo przecina je cała sieć szlaków migracyjnych. Teraz przypada okres wiosennej migracji zwierząt, które z leśnych zimowisk przemieszczają się w dolinę Narwi. Wędrówki odbywają się głównie wieczorami, nocą i nad ranem, ale sporadycznie bywają także za dnia.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Mapa ŁPKDN z zaznaczonymi miejscami gdzie trasy zwierząt krzyżują się z drogami publicznymi.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę