Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Piesi chodzą po drogach...

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Za nieszczęśliwe zdarzenia na łomżyńskich ulicach odpowiadają nie tylko kierowcy, ale także piesi. Okazuje się, że ci drudzy zdecydowanie częściej popełniają wykroczenia. Przez dwa dni policjanci w Łomży prowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Podsumowując, aż 36 pieszych, zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa przede wszystkim przechodząc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. W tym samym czasie ujawniono 6 kierowców, którzy w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych.

Policja akcje skierowane na poprawę bezpieczeństwa osób pieszy w Łomży przeprowadza regularnie. To dlatego, że zdarzenia z udziałem pieszych są w mieście niemalże powszechne. Co kilka dnia informujemy o kolejnych pieszych potrąconych przez samochody. Do zdarzeń często dochodzi po zmroku, także na przejściach dla pieszych. Kierowcy podkreślają, że w wielu miejscach dochodzący do pasów piesi są niewidoczni. 
Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży podaje, że okres od jesieni do wiosny jest niebezpieczny dla pieszych ze względu na panujące często trudne warunki drogowe – opady, mgły i wcześnie zapadający zmierzch. Zachęca też do noszenia elementów odblasków na ubraniach także na terenie miasta. 
- Odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce podnosi widoczność pieszego znajdującego się w pobliżu przejścia dla pieszych, co dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy  – mówi Szlesińska przypominając, że noszenie elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym jest obowiązkowe. 
Jak mieszkańcy regionu wywiązują się z tego obowiązku mają sprawdzać policjanci w sobotę. Wówczas odbędzie się akcja pn. „pieszy – bezpieczny – widoczny”. Policjanci wyjadą wówczas także poza granice administracyjne miasta Łomży. 
Warto dodać, że z wylegitymowanych 36 pieszych, którzy w ostatnich dniach w Łomży lekceważyli podstawowe zasady bezpieczeństwa przede wszystkim przechodząc przez jezdnię poza pasami, albo na czerwonym świetle, co drugi został ukarany mandatem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę