wtorek, 25 lutego 2020 napisz DONOS@

Piesi chodzą po drogach...

Za nieszczęśliwe zdarzenia na łomżyńskich ulicach odpowiadają nie tylko kierowcy, ale także piesi. Okazuje się, że ci drudzy zdecydowanie częściej popełniają wykroczenia. Przez dwa dni policjanci w Łomży prowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Podsumowując, aż 36 pieszych, zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa przede wszystkim przechodząc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. W tym samym czasie ujawniono 6 kierowców, którzy w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych.

fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża

Policja akcje skierowane na poprawę bezpieczeństwa osób pieszy w Łomży przeprowadza regularnie. To dlatego, że zdarzenia z udziałem pieszych są w mieście niemalże powszechne. Co kilka dnia informujemy o kolejnych pieszych potrąconych przez samochody. Do zdarzeń często dochodzi po zmroku, także na przejściach dla pieszych. Kierowcy podkreślają, że w wielu miejscach dochodzący do pasów piesi są niewidoczni. 
Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży podaje, że okres od jesieni do wiosny jest niebezpieczny dla pieszych ze względu na panujące często trudne warunki drogowe – opady, mgły i wcześnie zapadający zmierzch. Zachęca też do noszenia elementów odblasków na ubraniach także na terenie miasta. 
- Odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce podnosi widoczność pieszego znajdującego się w pobliżu przejścia dla pieszych, co dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy  – mówi Szlesińska przypominając, że noszenie elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym jest obowiązkowe. 
Jak mieszkańcy regionu wywiązują się z tego obowiązku mają sprawdzać policjanci w sobotę. Wówczas odbędzie się akcja pn. „pieszy – bezpieczny – widoczny”. Policjanci wyjadą wówczas także poza granice administracyjne miasta Łomży. 
Warto dodać, że z wylegitymowanych 36 pieszych, którzy w ostatnich dniach w Łomży lekceważyli podstawowe zasady bezpieczeństwa przede wszystkim przechodząc przez jezdnię poza pasami, albo na czerwonym świetle, co drugi został ukarany mandatem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę