Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Jeszcze jeden zimowy weekend

To ma być prawdziwie zimowy weekend. Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW zapowiadają nie tylko spadki temperatury nocą nawet do -11°C, -12°C, ale także opady śniegu. Tej nocy na południu regionu może spaść nawet do 5 cm śniegu.

Już dziś, mimo że na razie słonecznie, to zimno. Synoptycy zapowiadają, że temperatura maksymalna wzrośnie do -1°C, ale odczucie chłodu będzie potęgował wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni. 
W nocy podobnie wietrznie, ale zachmurzenie wzrośnie, a na południu i w centrum województwa możliwe są okresami opady śniegu. 
- Na południu regionu możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm – podaje synoptyk dyżurny Barbara Jakubowska. - Temperatura minimalna od -11°C na północy do -7°C na południu województwa. 
W sobotę na północy województwa zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu i w centrum województwa początkowo słabe, zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni, powodujący na południu województwa lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne. 
W nocy z soboty na niedzielę temperatura minimalna od -12°C do -10°C, a w niedzielę w najcieplejszym momencie dnia w Łomży ma być -2°C. 
Po niedzieli ma się nieco ocieplić i przynajmniej w dzień temperatura powietrza będzie wzrastała powyżej zera.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę