Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Park JP II na raty

Główne zdjęcie
Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. W tym miejscu ma być zbudowana fontanna.

Władze Łomży unieważniły przeprowadzony już po raz czwarty przetarg na budowę fontanny, tężni, toalety i monitoringu wizyjnego na terenie Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży. Powodem są przede wszystkim zbyt wysokie ceny ofert, a w przypadku tężni brak chętnych na jej budowę.

Tak ma prezentować się nowy układ Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma przy ulicach Zawadzkiej i Prusa. W kręgach po lewej stronie mają być tężnia i fontanna.
Tak ma prezentować się nowy układ Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma przy ulicach Zawadzkiej i Prusa. W kręgach po lewej stronie mają być tężnia i fontanna.

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma znajduje się pomiędzy ulicami Zawadzką, Prusa i Wyszyńskiego i zajmuje powierzchnię około 5,5 hektara. W 2016 roku za ok. 1,1 mln zł w zachodniej części parku wykonano alejki i zbudowano charakterystyczne koła. Dalsze prace były uzależnione od pozyskania dofinansowania. Niespełna 2 mln zł z unijnych środków udało się zdobyć latem ubiegłego roku, ale od kilu miesięcy trwają procedury z wyborem wykonawców prac, którzy zechcieliby wykonać zadnie w granicach 5 mln zł, czyli środków jakie miasto może na Park przeznaczyć. Inwestycję rozbito na kilka przetargów i jeszcze więcej części. Póki co udało się wyłonić wykonawców, którzy mają zbudować oświetlenie (254 tys. zł) i alejki (855 tys. zł) w wschodniej części parku oraz  przyłącza i sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej (126 tys. zł). W sumie mają prace te pochłoną około 1 mln 230 tys. zł. Reszta prac póki co nie ma wybranych wykonawców. Ratusz właśnie poinformował o unieważnieniu czwartego już przetargu na wykonawców  na budowę fontanny, tężni, toalety i monitoringu wizyjnego. Fontanna i tężnia mają powstać w miejscach gdzie w 2016 roku zbudowano kręgi. Na budowę fontanny władze miasta chciały przeznaczyć 290 tys. zł, a tężni 330 tys. zł. Złożone w ostatnim przetargu oferty na fontannę  sięgały od 310 tys. zł do niemal 930 tys. zł, a na tężnię nie było ofert.    

Niebawem mają być składane oferty w trzecim przetargu na zieleń w parku i w drugim na budowę placów zabaw dla dzieci. Zgodnie z planami „rewitalizacja”  Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma miałaby zostać ukończona w pierwszej połowie 2019 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę