Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Roztańczony „Big Bit” młodych wokalistów

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do XI Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Big Bit”. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Dance, dance, dance!”, dlatego uczestnicy muszą przygotować taneczne przeboje. – Tym razem bez ograniczeń stylistycznych i ram czasowych – wszystko, do czego nogi same rwą się do tańca, począwszy od lat 70., a skończywszy na najnowszych utworach! – mówi inicjator i organizator imprezy Bernard Karwowski z MDK-DŚT. 12 najlepszych uczestników jury zakwalifikuje do koncertu finałowego z udziałem znanej tancerki, wokalistki i aktorki Ewy Kuklińskiej; będą też warsztaty wokalne i nagrody rzeczowe.

Festiwal „Big Bit” każdego roku ma wiodący temat, związany najczęściej z określonym nurtem muzycznym, dekadą mającą już swe miejsce w historii piosenki, bądź najpopularniejszymi przebojami. Tym razem Bernard Karwowski sięgnął do szeroko rozumianej muzyki tanecznej: z wyrazistymi melodiami, porywającym rytmem i znanymi wszystkim hitowymi refrenami.
– Mogą to być dyskotekowe wymiatacze i inne parkietowe hiciory, także w wersji pastiszowej, takiej z przymrużeniem oka – podpowiada instruktor MDK-DŚT potencjalnym uczestnikom. – Kultowy Franek Kimono, zespoły  Happy End czy Shakin' Dudi, że nie wspomnę tu o piosence o pewnym mydełku z reklamy, remiksowane po latach przez DJ-ów piosenki Wandy i Bandy czy sezonowe przeboje, bo każde lato musiało mieć swój megahit.
Organizatorzy zastrzegają jednak, że to oni podejmują ostateczne decyzje co do doboru repertuaru, z racji „widocznego zalewu tandetnych produkcji, o niskim poziomie artystycznym, po które jakiś niewyrobiony młody wokalista chciałby sięgnąć”, chcąc wyeliminować tym samym piosenki znacznie odstające od poziomu innych festiwalowych utworów. 
Uczestnicy tegorocznego „Big Bitu” zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe: najmłodszych do lat dziewięciu, dzieci od 10 do 12 lat oraz uczestników najstarszych, liczących 13-16 lat. 
Termin nadsyłania zgłoszeń udziału w konkursie upływa 20 kwietnia, a tydzień później w MDK-DŚT odbędą się przesłuchania konkursowe. Wyłonią one 12 finalistów, spośród których jury wybierze zwycięzców. Również 27 kwietnia odbędą się warsztaty z udziałem przewodniczącej jury Ewy Kuklińskiej dla wszystkich uczestników festiwalu, zaś następnego dnia kolejne, ale już dla finałowej 12, która wieczorem zaprezentuje się na scenie z jurorką-gwiazdą koncertu. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki w każdej z kategorii i wręczone nagrody. 
– Musieliśmy uwzględnić ostatnie zmiany w systemie edukacji, co stało się też doskonałą okazją do ujednolicenia poszczególnych kategorii, żeby rywalizowały w nich dzieci nie tylko o zbliżonym wieku, ale też podobnym poziomie umiejętności oraz odświeżenia festiwalowej formuły – podkreśla Bernard Karwowski, zaznaczając, że ta dwudniowa edycja „Big Bitu” jest adresowana  nie tylko do dzieci i młodzieży z Łomży i powiatu łomżyńskiego, ale ma też wymiar ponadlokalny. Zważywszy, że jest to jeden z nielicznych, tak sprofilowanych konkursów wokalnych w kraju, celem organizatorów jest nadanie mu charakteru imprezy nie tylko regionalnej, ale z czasem nawet ogólnopolskiej.

Wojciech Chamryk

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę