Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Miliony na... przelew

Ponad 60 milionów złotych – tyle wyniosła wartość alkoholu sprzedanego w ubiegłym roku przez sklepy, puby i restauracje w Łomży. Blisko 95% tej kwoty przypada na sklepy, które oferują sprzedaży napojów alkoholowych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Na gastronomię zostaje około 3,5 mln zł.

Tak wynika z podsumowania sporządzonego przez Urząd Miejski na bazie informacji przekazywanych przez samych sprzedawców. Roczna wartość sprzedaży napojów alkoholowych z danego roku stanowi podstawę obliczenia wysokości opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku następnym. 
Z przekazanego przez Łukasza Czech zestawienia wynika, że tradycyjnie najwięcej pieniędzy łomżanie wydają na piwa oraz napoje alkoholowe z zawartością alkoholu do 4,5%. W 2017 roku na ten cel wydano prawie 30 milionów złotych. W sklepach wartość sprzedaży tego rodzaju trunków wyniosła 29 mln 191 tys. 805,87 zł, a w gastronomii, czyli pubach i barach czy restauracjach – 1 mln 720 tys. 745,74 zł. 
Na drugim miejscu popularności są wódki i inne alkohole mocne. W sumie wydatki na nie wyniosły  blisko 25 mln zł. Także tu zdecydowana większość kwoty przypada na sklepy -  23 mln 403 tys. 643,86 zł, a do całej miejskiej gastronomii trafiło z tego tytułu „jedynie” 1 mln 498 tys. 966,72 zł.
Najmniejszą popularnością w Łomży, podobnie jak w całym kraju, od lat cieszą się wina i trunki o zawartości alkoholu pow. 4,5% do 18% (z wyjątkiem piwa). W sklepach sprzedano ich w ubiegłym roku za kwotę 4 mln 395 tys. 632,58 zł, a w gastronomii za  267 tys. 203,54 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę