Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Teatr z Łomży walczy o Podlaską Markę

Główne zdjęcie
Jarosław Antoniuk dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży (fot. archiwum)

Było 180 kandydatur, zostało 21 nominowanych, a tylko 7 z nich otrzyma tytuł Podlaska Marka. Wśród finalistów XIV edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego z regionu jest tylko Teatr Lalki i Aktora w Łomży, który walczy o to, by zostać laureatem w kategorii kultura. Na swojego kandydata od dzisiaj mogą głosować i Internauci, a zwycięzców poznamy 24 kwietnia podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Poza statuetką nagrody Podlaska Marka otrzymają także 10 tysięcy złotych i wezmą udział w szeregu kampanii promocyjnych.

Podlaska Marka to pomysły, wyzwania i sukcesy, którymi warto się chwalić. Listę 21 finalistów ogłosił Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego.
- Województwo podlaskie ma szeroką ofertę zarówno jeśli chodzi o duże firmy, jak i małe, regionalne. Kapituła, która składa się z głównie z członków Rady Przedsiębiorczości, ale i przedstawicieli mediów kultury, nie miała łatwego wyboru. Potrzebne było kilka dogrywek ale ostatecznie udało się wybrać 21 kandydatów. I mam nadzieję, że uda się wybrać z tego grona 7 najlepszych – podkreślał marszałek. 
Siedmiu zwycięzców bo siedem jest kategorii: kultura, społeczeństwo, odkrycie, wydarzenie, inwestycja, produkt użytkowy, produkt spożywczy. Teatr Lalki i Aktora w Łomży jest jednym z trzech rywalizujących o tytuł Podlaska Marka roku w kategorii kultura. Konkurentami są Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” i Białostocki Teatr Lalek. Kapituła tę trójkę wybrała z 40 zgłoszonych kandydatur.
- Cieszę się z tej nominacji – mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, który placówką kieruje od 24 lat. - Ta nominacja jest bardzo miła dla wszystkich pracowników teatru. To zauważanie naszej pracy, którą wykonujemy także na rzecz województwa, wystawiając sztuki w mieście, ale także w regionie na terenie województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.
Teatr Lalki i Aktora w Łomży powstał w sezonie teatralnym 1987/88. W ciągu 30 lat istnienia wypracował sobie opinię teatru odpowiedzialnego za kulturę i świadomość teatralną. Od początku istnienia łomżyński teatr jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka – wyjątkowego przeglądu i konfrontacji najciekawszych zjawisk we współczesnym teatrze formy. Wydarzenie to przyciąga do miasta interesujących artystów, pozwala przyjrzeć się poziomowi światowego lalkarstwa, ale jednocześnie jest barwnym, teatralnym świętem wszystkich łomżan.

Od dzisiaj (wtorek 13 marca) przez trzy kolejne tygodnie (do 2 kwietnia) można głosować na swojego kandydata na stronie www.podlaskamarka.pl. Jeden numer telefonu to jeden głos (potwierdzany bezpłatnym sms-em). Na profilu Podlaskie Bogactwo Różnorodności na Facebooku organizowany jest też konkurs z nagrodami, a do wygrania m.in. ubiegłoroczny zwycięzca Photon.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę