niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Czuć i widać wiosnę?

Przed nami dwa ciepłe dni. Dziś i jutro temperatura powietrza w okolicach Łomży znacznie ma przekroczyć +10°C. Wiosnę czuć i widać. Choć na rozlewiskach Narwi leży gruba warstwa lodu, to na wierzbach pojawiły się pierwsze bazie kotki, a w powietrzu widać klucze kaczek, gęsi, łabędzi i żurawie. - Widać duże stada szpaków ciągnące wzdłuż Narwi z zachodu na wschód, a w Piątnicy gniazda zasiedlają czaple, ale prawdziwa inwazja ptaków powinna zacząć się mniej więcej za tydzień, około 20 marca – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, który zachęca do spacerów nad rzekę w poszukiwaniu oznak wiosny.

Narew o poranku
Narew o poranku

Póki co synoptycy zapowiadają co najmniej dwa ciepłe dni. Dziś w województwie podlaskim temperatura maksymalna ma wynieść od 10°C do 13°C. W ciągu dnia będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i możliwe przelotne opady deszczu. Wiatr słaby jeszcze przed południem wzmagający się do umiarkowanego, okresami porywistego, wschodni oraz południowo-wschodni.
W nocy temperatura minimalna od 4°C do 6°C, a we wtorek  od 10°C do 12°C i podobnie jak dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0