Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Czuć i widać wiosnę?

Główne zdjęcie
Narew o poranku

Przed nami dwa ciepłe dni. Dziś i jutro temperatura powietrza w okolicach Łomży znacznie ma przekroczyć +10°C. Wiosnę czuć i widać. Choć na rozlewiskach Narwi leży gruba warstwa lodu, to na wierzbach pojawiły się pierwsze bazie kotki, a w powietrzu widać klucze kaczek, gęsi, łabędzi i żurawie. - Widać duże stada szpaków ciągnące wzdłuż Narwi z zachodu na wschód, a w Piątnicy gniazda zasiedlają czaple, ale prawdziwa inwazja ptaków powinna zacząć się mniej więcej za tydzień, około 20 marca – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, który zachęca do spacerów nad rzekę w poszukiwaniu oznak wiosny.

Póki co synoptycy zapowiadają co najmniej dwa ciepłe dni. Dziś w województwie podlaskim temperatura maksymalna ma wynieść od 10°C do 13°C. W ciągu dnia będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i możliwe przelotne opady deszczu. Wiatr słaby jeszcze przed południem wzmagający się do umiarkowanego, okresami porywistego, wschodni oraz południowo-wschodni.
W nocy temperatura minimalna od 4°C do 6°C, a we wtorek  od 10°C do 12°C i podobnie jak dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę