Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pół roku opóźnienia

Przebudowa mostu przez rzekę Łojewek w Bożejewie na drodze krajowej nr 64, miała zakończyć się po niespełna pół roku pracy - jesienią 2017 rok. Choć już dawno po tym terminie prace nadal trwają i kierowcy jadący drogą Łomża – Jeżewo muszą korzystać z wybudowanej obok tymczasowej przeprawy. Rafał Malinowski z GDDKiA podaje, że prace powinny się zakończyć za nieco ponad dwa miesiące.

Remont mostku w Bożejewie zaczął się przed wakacjami ubiegłego roku i pierwotnie miał zostać ukończony do końca września. Na zlecenie drogowców z Białegostoku prace remontowe prowadzi firma ,,JAWAL” z Kielc. 
- Termin zakończenia robót na moście w Bożejewie na DK64 zgodnie z aneksem to 14 maj 2018r. - podaje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA. - Przedłużenie prac wynika z konieczności wykonania robót nieprzewidzianych. Na przykład  w czasie prac ziemnych odkryto betonowe przyczółki starego mostu, co wymagało wykonania  zmian i uzupełnień w dokumentacji projektowej oraz wykonania robót nieprzewidzianych w dokumentacji.

Most w Bożejewie po wykonaniu prac ma być o około półtora metra szerszy niż przed remontem, bo drogowy chcą aby prowadziła przez niego jezdnia z dwoma pasami ruchu po 3 metry. Przede wszystkim jednak wzmacniana jest konstrukcja mostu do klasy A. To oznacza, że bez problemów będą mogły przejeżdżać po nim największe pojazdy drogowe z obciążeniem na jedną oś to 11,5 tony.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę