Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Miliony euro na wodę

Konsorcjum Hydrobudowa S.A. z Gdańska i B&W z Pruszcza Gdańskiego za ponad 4 i pół miliona euro wybuduje jedną i zmodernizuje drugą stację uzdatniania wody w Łomży. Firmy z kwotą 4 mln 564 tys 320,46 euro wygrały przetarg na realizację tej inwestycji, która ma być realizowana z dużym zaangażowaniem środków unijnych z programu PHARE 2003 Spójność Społeczno-Gospodrcza. Przeprowadzone w Łomży badania wykazały, iż ponad 70% wykorzystywanych wód wykazuje ponadnormatywne zawartości żelaza, manganu, mętności. Inwestycja ma to zmienić. Dostarczana do łomżyńskich mieszkań i przede wszystkim przedsiębiorstw woda zanim wyleje się z kranu ma zostać przefiltrowana i napowietrzona.

Zgodnie ze specyfikacja przetargową Hudrobudowa ma wybudować stację uzdatniania wody na ujęciu wody „Podgórze. Stacja ta ma mieć wydajności 800m3/na godzinę. Poza tym ma zmodernizować i rozbudować stację uzdatniania wody na ujęciu „Rybaki” tak aby w ciągu godziny można w niej było oczyścić do 400 tys. litrów wody.
Zdaniem władz Łomży zrealizowana inwestycja sprawi że, łomżanie i mieszkańcy najbliższej okolicy nie będą mieć problemów z wodą do 2015r.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę