Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

19-latek uciekał przed policyjnym pościgiem

Kierowca volkswagena nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zauważyli to policjanci, którzy chcieli zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Młody kierowca zamiast się zatrzymać gwałtownie przyśpieszył i próbował uciec. Teraz grozi mu więzienie.

Jak przekazują policjanci do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 13:00. Na ul. Wojska Polskiego policyjny patrol zauważyli volkswagena, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z tym faktem, mundurowi chcieli zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, ale jego kierowca gwałtownie przyśpieszył. 
- Pomimo dawanych wyraźnie sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, nadal się nie reagował. Nagle auto wjechało na posesję na terenie jednej z podłomżyńskich miejscowości. Jego kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak szybko został zatrzymany – podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. 
Okazał się, że uciekinierem był 19-letni mieszkaniec Łomży. Młody mężczyzna był trzeźwy. Policja nie podaje jego wytłumaczenia chęci ucieczki przed kontrolą.
Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 19-latek będzie też odpowiadał przed sądem, bo niezatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej jest przestępstwem. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (art. 178bKK).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę