Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Zmiany w parafiach

Na internetowych stronach Kurii Łomżyńskiej opublikowano dokument opisujący zmiany personalne jakie nastąpią w parafiach i instytucjach diecezji. Wśród przeprowadzonych przez biskupa Stanisława Stefanka zmian kilka dotyczy Łomży. Ks. kan. Eugeniusz Sochacki, proboszcz parafii NMP Częstochowskiej w Łomży został mianowany proboszczem parafii Śniadowo, a parafię w Łomży od 25 sierpnia obejmie ks. Paweł Bejger redaktor Tygodnika Niedziela – Głos Katolicki.


Dotychczasowy proboszcz parafii w Śniadowie ks. kan. Zbigniew Gołubowski przechodzi na emeryturę i zamieszka w Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Od 1 sierpnia zmienia się Dyrektor Łomżyńskiej Księgarni Diecezjalnej. Ks. kan. Tadeusz Kaczyński, który pełni te funkcję, obejmuje parafię pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini - parafią kierował ks. prał. dr Radzisław Ambroziak któremu teraz biskup zlecił troskę o apostolat Miłosierdzia Bożego ze szczególnym zaangażowaniem się w kapłańską pracę na rzecz chorych.
Zmiany dotyczą także innych łomżyńskich parafii, ale na szczeblu wikariuszowskim. Ks. Roman Karaś, wik. parafii Miłosierdzia Bożego został mianowany proboszczem parafii Wola Mystkowska. Ks. Robert Bączek, wik. par. Bożego Ciała i ks. Radosław Kubeł, wik. par. Krzyża Świętego zostali skierowani na studia na UKSW w Warszawie.

Więcej informacji: KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ - ZMIANY PERSONALNE (CZĘŚĆ I)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę