Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Litewscy złodzieje mercedesów

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Policjanci zatrzymali czterech Litwinów podejrzanych o usiłowania i kradzieże z włamaniami do samochodów. Złodzieje w czwartek rano chcieli ukraść stojącego na terenie zamkniętej posesji mercedesa o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Przy mężczyznach znaleziono urządzenia elektroniczne wykorzystywane do popełniania tego rodzaju przestępstw. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące Litwini spędzą w areszcie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża

Zdarzenia rozgrywały się w czwartek rano. Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży około godziny 3. do dyżurnego policji zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka jednego z osiedli domów jednorodzinnych i informując, że chwilę wcześniej, ktoś prawdopodobnie chciał ukraść jej mercedesa. Osoby te jednak uciekły, bo spłoszyli ich domownicy, których obudziły hałasy dobiegające z podwórka.
Policjanci z psem natychmiast pojechali we wskazany rejon w poszukiwaniu sprawców. Nieopodal miejsca zdarzenia, jeden z patroli zatrzymał 27-letniego obywatela Litwy. Jednocześnie trop podjął policyjny pies „Kalina”, który doprowadził przewodnika do toyoty zaparkowanej na skraju osiedla. W pojeździe na litewskich numerach rejestracyjnych, policjanci zauważyli mężczynę, który próbował ukryć się pod kierownicą. 43-letni obywatel Litwy również został natychmiast zatrzymany. Jednak to nie koniec zatrzymań, ponieważ „Kalina” podjęła nowy trop. Po ponad dwóch kilometrach intensywnego tropienia policyjny pies doprowadził mundurowych w rejon bloku na jednym z osiedli. Tam policjanci ujawnili dwóch mężczyzn siedzących w zaroślach. Okazało się, że to 22 i 30-letni obywatele Litwy. Wszyscy czterej zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich specjalistyczny sprzęt elektroniczny, który służył do kradzieży nowoczesnych samochodów. Prowadzone czynności, pozwoliły policjantom na dotarcie do właścicieli dwóch kolejnych mercedesów, które jak się okazało, były również tej nocy w zainteresowaniu zatrzymanych mężczyzn. Wartość tych pojazdów to około 670 tysięcy złotych.
Dalsza intensywna praca funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego łomżyńskiej komendy, przy udziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przyniosła kolejne ustalenia w tej sprawie. Okazało się, że zatrzymani obywatele Litwy, mogą mieć również związek z kradzieżami samochodów, do których doszło w Łomży, pod koniec lutego. Wtedy to, pod osłoną nocy z dwóch prywatnych posesji odjechały audi oraz jeep, a pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na kwotę ponad 300 tysięcy złotych.

W piątek mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania oraz kradzieży z włamaniem do samochodów. Szlesińska podkreśla, że sąd zastosował wobec wszystkich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, a sprawa ma charakter rozwojowy.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę