Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Lodówki, pralki i parowary za 10 000 zł dla rodzin z Łomży

- Żyją w niezawinionej biedzie, nie czekają na zasiłki zewsząd, starają się i pracują, ale zarabiają za mało i nie stać ich na to, aby odłożyć na drogi sprzęt gospodarstwa domowego, do kuchni i łazienki – objaśnia kryteria doboru 8-u ubogich rodzin, wśród których większość prowadzą samotne matki, Robert Wesołowski, koordynator akcji Szlachetna Paczka w Łomży i okolicy. Lider otrzymał sprzęt AGD za 10 000 zł w uzgodnieniu z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, któremu nagrodę w ratuszu za zwycięstwo na najładniej iluminowane w Boże Narodzenie miasto Podlaskiego wręczyli pełnomocnicy organizatora Energa Obrót S.A. z Gdańska: Krzysztof Wysocki i Anna Szczepańska.

Na parterze ratusza w Łomży ruch jak co dzień, ale tłumek dziennikarzy zgromadził się na środku przy wielkiej, wysokiej kolumnie pudeł, o jakich marzy niejedna rodzina. W środku bowiem można znaleźć:  dwie chłodziarki, dwie pralki, dwa parowary, dwie mikrofalówki, kuchenkę elektryczną, zmywarkę, sokowirówkę, blender i czajnik elektryczny. Łącznie na kwotę 10000 złotych, które były 1. nagrodą w konkursie na najładniej oświetlone świątecznie miasto w województwie podlaskim. Zwycięzców typowali internauci, mieszkańcy Łomży i Polski oraz emigranci z zagranicy, oddając głosy. Dzięki  temu, w roku 2017 Łomża również została świetlną stolicą województwa i otrzymała bon na sprzęt identycznej wartości. Wówczas wytypował ubogie rodziny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. - W jednej z rodzin w Łomży, wytypowanych do obdarowania w roku 2018, szczególna i poruszająca jest sytuacja dzieci: ojciec nie żyje, a matka została pozbawiona praw rodzicielskich z powodu uporczywego alkoholizmu – przedstawia los lider Szlachetnej Paczki. - Najstarsza córka podjęła się opieki nad trójką młodszego rodzeństwa, żeby nie trafiło do domu dziecka. Podziwiamy.    Krzysztof Wysocki informował, że w konkursie ogólnopolskim na najładniej rozświetlone miasto Energa dała nagrody o łącznej wartości ok. 200 tys. zł. Zgłoszono 124 miasta, do finału dotarło 16.

Inspektor Łukasz Czech z ratusza przypomniał, że „w 2017 roku na zakup iluminacji świetlnych wydatkowano 75 655 zł 70 gr brutto (m.in., dekoracja wolno stojąca na Starym Rynku z napisem Wesołych Świąt i domek świętego Mikołaja) oraz 10 498 zł 54 zł za dzierżawę Misia Łomżatka. - Dzięki sympatii i zaangażowaniu internautów, po ponad roku do Łomży wróciło w postaci nagród 20 tysięcy złotych – żartobliwie skomentował prezydent, dziękując z uśmiechem za wspólne dobro.

Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę