Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Gdzie kupić tanie ubezpieczenie narciarskie?

Polacy lubią uprawiać sporty zimowe. Jak wynika z badania „Aktywność fizyczna Polaków” wykonanym przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS), 30 proc. z nas potrafi jeździć na nartach i chętnie wyjeżdża na ferie w góry. Głównie w kraju, a tylko część narciarzy szykuje się na wyjazd zagraniczny. Jazda na nartach czy snowboardzie jest związana z wysokim ryzykiem kontuzji, dlatego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność, wykupując ubezpieczenie narciarskie. Gdzie można je tanio kupić?

Zakres ubezpieczenia na narty

Polisa narciarska to rodzaj ubezpieczenia narciarskiego, które zakłada rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o ryzyka związane z uprawianiem sportów zimowych. Kompleksowy pakiet zapewniający wszechstronną ochronę dla narciarza, powinien zawierać:

  • koszty ratownictwa górskiego,

  • koszty leczenia (w szczególności podczas wyjazdów zagranicznych),

  • transport medyczny,

  • następstwa nieszczęśliwych wypadków,

  • sportowe OC (polisa odpowiedzialności cywilnej),

  • ubezpieczenie sprzętu sportowego.

W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych można samodzielnie dobierać opcje ochrony do głównego ubezpieczenia narciarskiego, ale wiąże się to jednocześnie ze wzrostem wysokości składki do opłacenia. Tanie ubezpieczenie narciarskie zapewni narciarzom podstawowy zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Gdzie kupić polisę narciarską online?

Wygodnie i tanio można kupić polisę narciarską przez internet. W sieci klient może dodatkowo skorzystać z porównywarki cen i wybrać najtańsze ubezpieczenie na narty, które zarazem będzie najlepiej dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), aby dokładnie wiedzieć, jakie świadczenia i kiedy będą należały się klientowi. Polisa kategorycznie musi obejmować swoim zakresem ochrony ubezpieczeniowej jazdę amatorską na nartach.

Towarzystwa ubezpieczeniowe działające w kanałach online mają obowiązek poinformowania swoich potencjalnych klientów o wszystkich warunkach zawieranej umowy ubezpieczeniowej, ewentualnych wyłączeniach itp. Nie trzeba więc martwić się pod tym względem o swoje bezpieczeństwo jako konsumenta.

Kupowanie online polisy narciarskiej ma jeszcze tę zaletę, że nie czuje się presji ze strony pracownika firmy ubezpieczeniowej lub agenta ubezpieczeniowego. Spokojnie, w zaciszu własnego domu można sprawdzić wszystkie parametry oferty, rozważyć za i przeciw, a także podjąć najbardziej racjonalną decyzję. Firmy ubezpieczeniowe są skłonne nawet do udzielenia wysokiego rabatu za podpisanie umowy na odległość, przez kanał internetowy, ponieważ przy ponoszeniu niewielkich kosztów własnych docierają one do potencjalnego klienta.

Czynniki wyboru polisy

Wybór ofert polis narciarskich jest bardzo szeroki, a klient powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie kwestie, jakimi są zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość sumy gwarancyjnej. Zwykle bardzo tanie ubezpieczenia na narty obejmują krótki czas trwania ochrony oraz niską sumę gwarancyjną. Jeśli dojdzie na przykład do wypadku, może się okazać, że świadczenie wypłacone z takiej polisy przez towarzystwo ubezpieczeniowe nie wystarczy na pokrycie realnych kosztów leczenia lub rehabilitacji danej osoby.

Przy wyjazdach zagranicznych wysokość sumy gwarancyjnej jest jeszcze bardziej istotna, ponieważ w obliczu wypadku na stokach w Austrii czy we Włoszech, trzeba liczyć się z poniesieniem kosztów transportu medycznego do szpitala - karetką lub śmigłowcem, co może narazić narciarza na kilka tysięcy euro kosztów. W momencie, gdyby okazało się, że turysta nie może wrócić do kraju własnym samochodem, a jedynie karetką w pozycji leżącej, powstaje kolejny wydatek liczony w dziesiątkach tysięcy euro.

tekst partnerski


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę