Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Bezdomny szukał schronienia przed zimnem we wraku auta

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Jeden telefon może uratować komuś życie – przypominają policjanci z Łomży, którzy teraz, po mroźnym ataku zimy, kilka razy dziennie patrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Niektórzy przed mrozem próbują schronić się w zaskakująco dziwnych miejscach. 49-latka odnaleziono w niezabezpieczonym wraku pojazdu. Sygnał o przebywającym tam bezdomnym policjanci otrzymali od mieszkańca Łomży.

W piątek wieczorem łomżyńscy policjanci otrzymali informację o osobie bezdomnej, która przebywa na terenie jednej z posesji w Łomży. Podczas sprawdzania wskazanego terenu, zauważyli stojący w pobliżu budynku niezabezpieczony wrak pojazdu, we wnętrzu którego – jak przekazuje policja - leżał mężczyzna okryty kocem. Jak się okazało 49-latek zamierzał tam spędzić mroźną noc. Był wyziębiony oraz miał trudności z poruszaniem się, dlatego konieczne było przewiezienie go do szpitala.
Policjanci podkreślają, że mężczyzna trafił pod właściwą opiekę tylko dzięki sygnałowi od mieszkańca. Gdyby został na mroźną noc we wraku pojazdu mógłby umrzeć z wyziębienia. Apelują do mieszkańców, aby tak jak ten, który ich powiadomił, nie być obojętnym. Wystarczy zadzwonić pod numer 112 lub 997.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę