Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ćwiczenia poszukiwaczy

Główne zdjęcie
fot. KPP Kolno

Policjanci i strażacy z komend w Kolnie oraz przedstawiciele Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z Łomży, szkolili się w zakresie współpracy przy terenowych poszukiwaniach osób zaginionych zakwalifikowanych do tzw. kategorii I. W takich wypadkach szybka akcja jest na wagę życia.

Zaginionym, należącym do pierwszej kategorii jest osoba, która opuściła miejsce swojego ostatniego pobytu nagle, w okolicznościach uzasadniających podejrzenie popełnienia na jej szkodę przestępstwa przeciwko życiu zdrowiu lub wolności, albo uzasadniających podejrzenie zagrożenia jej życia, zdrowia lub wolności, w szczególności w okolicznościach wskazujących na realną możliwość popełnienia przez nią samobójstwa. Do tej samej kategorii kwalifikowane są zaginięcia osób małoletnich do lat 15 i jej zaginiecie zgłoszono po raz pierwszy oraz osób, które z powodu wieku, choroby, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych nie mogą kierować swoim postępowaniem albo wymagają opieki lub pomocy innych osób.

Jak przekazuje policja wczorajsze szkolenie w Kolnie obejmowało zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne współdziałanie służb podczas poszukiwań w trudnych warunkach atmosferycznych. Część praktyczną ćwiczeń przeprowadzono w lesie w pobliżu miejscowości Rupin, koło Kolna. Tam, w ramach symulowanej akcji poszukiwawczej, zespoły złożone z tzw. „szybkich trójek”, przy użyciu trackerów, szukały zaginionego dziecka. Założeniem akcji było oczywiście jak najszybsze dotarcie do dziecka, udzielenie mu pomocy, a w razie konieczności pierwszej pomocy przedmedycznej. Wnioski z przeprowadzonej symulacji były następnie przedmiotem dyskusji w panelu poświęconym podsumowaniu całego szkolenia.

Grupa Ratownicza „Nadzieja” z Łomży od kilku lat specjalizuje się w poszukiwaniach osób zaginionych. W tym zakresie grupa współpracuje m.in. z Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji w Warszawie oraz właściwymi komendami wojewódzkimi policji na obszarze północno-wschodniej Polski.

Foto: fot. KPP Kolno
Foto: fot. KPP Kolno
Foto: fot. KPP Kolno
Foto: fot. KPP Kolno
Foto: fot. KPP Kolno

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę