Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pomocny policjant

Główne zdjęcie
Zambrowski dzielnicowy z 88-latką dla której zorganizował opał na mroźne dni (fot. KWP Białystok)

Nietypową pomoc od policjanta otrzymało małżeństwo seniorów z gminy Rutki Kossaki. Zambrowski dzielnicowy gdy zorientował się, że 90-latek i jego i 2 lata młodsza żona znajdują się oni w trudnej sytuacji życiowej, wpadł na pomysł, aby zorganizować seniorom opał na zimę.

- W niespełna kilka dni, dzielnicowy wspólnie z wójtem gminy Rutka Kossaki, zorganizowali opał dla seniorów. Już wczoraj, na posesję 88-latki i 90-latka, przewiezione zostało drewno – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku dojadają, że dzięki temu zima dla tych osób będzie „mniej sroga”.

Przed zbliżającą się falą mrozów policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.
O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę „BEZDOMNOŚĆ” i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę