Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Urzędnicy wyborczy pilnie poszukiwani

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Łomży poszukuje 83 nowych urzędników wyborczych. W każdej gminie ma być co najmniej dwóch takich urzędników, a w większych miastach: Kolno i Wys. Mazowieckie 3, w Zambrowie i Grajewie 4, a w samej Łomży aż 5. Czas na zgłoszenia chętnych upływa za trzy tygodnie.

Urzędnik wyborczy musi mieć wykształcenie wyższe i być pracownikiem administracji rządowej lub samorządowej, albo jednostek im podległych lub przez nie nadzorowanych. Nie może jednak wykonywać swojej funkcji w gminie, na obszarze której pracuje i mieszka – za wyjątkiem Łomży, która jest miastem na prawach powiatu. Urzędnik wyborczy nie może też należeć do partii politycznej ani prowadzić działalności niedającej się pogodzić z pełnioną funkcją. Nie może to być osoba skazana za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe. 
Przy powoływaniu urzędników wyborczych pod uwagę ma być brane doświadczenie kandydata w organizacji wyborów oraz wykonywanie innych zadań, w których niezbędna była znajomość przepisów Kodeksu wyborczego.
Powołani gminni urzędnicy wyborczy będą tworzyć Korpus Urzędników Wyborczych. Do ich zadań należeć będzie między innymi przygotowanie i nadzór nad przebiegiem wyborów w obwodowych komisjach wyborczych, organizowanie szkoleń dla członków tych komisji a także dostarczenie kart do głosowania do obwodowych komisji wyborczych. 
Za pracę otrzymają wynagrodzenie, przy czym jak wcześniej informowała Państwowa Komisja Wyborcza, będzie ono proporcjonalne do czasu realizacji zadań. 

Kandydaci na urzędnika wyborczego w gminach wchodzących w obszar działania Komisarza Wyborczego w Łomży i tutejszej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego, czyli miasta Łomża i gmin powiatów łomżyńskiego, grajewskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego zgłoszenia mogą składać w siedzibie delegatury KBW przy ul. Nowej 2 w Łomży (pokój 213 w godz. 7.30 – 15.30). Termin w którym można się zgłaszać upływa 14 marca.

Więcej informacji o naborze urzędników wyborczych i formularz zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę