Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Turysta zdrowy a przewlekle chory – różnice w ubezpieczeniu

Ubezpieczenie podróżne nie chroni każdego w takim samym stopniu. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe zapłacą zdecydowanie wyższą składkę, ale za to mogą liczyć na pokrycie kosztów leczenia czy nieprzewidzianych, nagłych i przypadkowych zdarzeń.

Regularnie zażywasz leki i jesteś pod stałą opieką lekarza? Należysz do grona astmatyków, cukrzyków, osób chorych na chorobę Alzheimera, wieńcową, epilepsję, nowotwór? Przeszedłeś niespodziewaną operację serca? Pamiętaj o tym, że wyjeżdżając w daleką podróż poza granice kraju, warto odpowiednio ubezpieczyć się pod kątem choroby. Osoby zmagające się ze schorzeniami przewlekłymi powinny rozważyć taką opcję, jak Travel insurance for pre-existing medical conditions, czyli ubezpieczenie turystyczne z dodatkowym zakresem ochrony. Dzięki niemu możliwe będzie pokrycie kosztów leczenia będących następstwem takiej choroby.

Zdiagnozowany stan chorobowy

W dużym skrócie można przyjąć, że za choroby przewlekłe ubezpieczyciele uważają zdiagnozowany stan chorobowy, który charakteryzuje się powolnym rozwojem lub długookresowym przebiegiem. Zalicza się do nich m.in. chorobę niedokrwienną serca, astmę, nowotwory, cukrzycę, padaczkę, AIDS i wiele innych. Pełna lista znajduje się w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 23 lutego 2009 r. w sprawie wykazu chorób oraz leków i wyrobów medycznych, które ze względu na te choroby są przepisywane bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością (źródło: http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2009-35-276?refererPlid=5257652). Towarzystwa podchodzą do niej indywidualnie – nie wszystkie schorzenia mieszczą się w ramach proponowanych polis.

Lepiej postawić sprawę jasno

Planując wyjazd i udając się do firmy ubezpieczeniowej, warto postawić na szczerość. Wchodząc na stronę https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ lub innego ubezpieczyciela, można zapoznać się z wykazem uwzględnianych przez niego schorzeń i sytuacji, w jakich możliwe jest odzyskanie pieniędzy za poniesione wydatki na leczenie. Zamiast z własnej kieszeni, pokrywane są one z polisy. W momencie zawierania umowy lepiej jasno przedstawić, jak wygląda nasza sytuacja zdrowotna. Jeśli bowiem podczas pobytu za granicą nasz stan zdrowia się pogorszy, zdarzy się nam jakiś wypadek, potrzebna będzie pomoc lekarska, a nie powiemy o naszych dolegliwościach, to wszelkie związane z tym wydatki (wynoszące czasami kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych) nie zostaną nam zwrócone przez ubezpieczyciela. Podobnie zresztą zostaniemy potraktowani w przypadku, gdy wybierzemy się w podróż wbrew decyzji naszego lekarza, nie skorzystamy wcześniej z zalecanej operacji czy też nie poddamy się koniecznemu leczeniu.

tekst partnerski

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę