Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zmarł proboszcz parafii w Dobrzyjałowie

Główne zdjęcie
Ks. Jerzy Prusakiewicz

Kuria Diecezjalna w Łomży poinformowała o śmierci księdza kanonika Jerzego Prusakiewicza proboszcza parafii pw. św. Stanisława BM w Dobrzyjałowie na terenie gminy Piątnica. Kapłan zmarł wczoraj w wieku 62 lat, po przeżyciu 36 lat w kapłaństwie.

Ks. Jerzy Prusakiewicz pochodził z Glinojecka koło Ciechanowa. Wyświęcony na kapłana w 1982 roku w Płocku przez tamtejszego biskupa Bogdana Sikorskiego do diecezji łomżyńskiej został inkardynowany na mocy bulli papieża Jana Pawła II z 1992 roku, którą dokonano zmian w granicach administracyjnych polskich diecezji. Ks. Jerzy Prusakiewicz był wikariuszem w parafii Trójcy Przenajświętszej w Grajewie, proboszczem parafii w Krukowie, Płoniawie i w Dobrzyjałowie. 

Jak przekazuje ks. Artur Szurawski, Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Łomży, uroczystości pogrzebowe zmarłego ks. Jerzego Prusakiewicza odbędą się w następującym porządku:
Dnia 21 lutego br. (środa) o godz. 11.00 Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w kościele parafialnym w Dobrzyjałowie.
Dnia 22 lutego br. (czwartek) o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Glinojecku (Diecezja Płocka).
Ciało Śp. Księdza Kanonika Jerzego Prusakiewicza zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Glinojecku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę