Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Drzewa zagrażały samochodom

Kilkadziesiąt drzew rosnących przy drodze krajowej nr 64 na terenie gminy Piątnica wycięli drogowcy. Jak mówią wszystkie stanowiły zagrożenie dla kierowców jeżdżących drogą Łomża – Jeżewo. Drzewa do wycięcie wskazali dendrolodzy, czyli wykształceni specjaliści od drzew i krzewów.

Drogowcy tłumaczą, że co roku odbywa się przegląd drzew rosnących w pobliżu dróg. W specjalnym wykazie opisane jest każde z zaznaczeniem w jakim jest stanie i co należy przy nim zrobić. Może to być np. przycięcie korony drzewa, konkretnej gałęzi, albo – jeśli jest taka potrzeba – wycięcie całego drzewa. Nim jednak wskazane przez zawodowych dendrologów drzewa trafią pod piłę drwali potrzebne są zgody odpowiednich instytucji. Pracownicy Rejonu Łomża GDDKiA uzyskali zgodę na wycięcie kilkudziesięciu zagrażających bezpieczeństwu ruchu drzew rosnących przy drodze krajowej nr 64 na terenie gminy Piątnica. Trwają procedury na uzyskanie takich zezwoleń także w stosunku do wskazanych do wycięcia przydrożnych drzew na terenie gmin Wizna. 
Drogowcy podkreślają, że generalnie nie powinno być niczego – także drzew - w tzw. skrajni drogi, czyli w odległości 1 metra od jezdni, ale od tej zasady są wyjątki.  Na krajowej 64 to np. zabytkowa aleja lipowa w okolicach Starego Bożejewa. Duże drzewa rosną tu niemal przy samej jezdni.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę