Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Jesienią będzie nowy dworzec w Łomży?

W grudniu za blisko 5 mln zł (netto) władze miasta sprzedały dworzec autobusowy u zbiegu Alei Legionów z ul. Gen. Władysława Sikorskiego. Nowy właściciel terenów zgodził się, aby z dworca można było korzystać do końca lipca, a miejscy urzędnicy ogłosili przetarg na wybór wykonawcy, który ma zbudować nowy dworzec. Będzie znacznie mniejszy, ale być bardziej funkcjonalny. Zajmie niewielką część „starego” dworca i zielony skwer oddzielający go od wiaty targowej. Prace mają być ukończone w październiku.

Nowy dworzec – nazywany centrum przesiadkowo–komunikacyjnym - powstanie na terenie o powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych, choć sam budynek dworcowy ma mieć powierzchnię 315 m.kw. Będzie w nim poczekalnia, toalety, punkt obsługi klienta, pomieszczenia biurowe i administracyjne. Połączony będzie z zadaszeniem peronów, których ma być 6. 
Ogłoszony przetarg dotyczy wyboru wykonawcy, który przy ul. Dworcowej wybuduje nowy budynek dworca wraz z zadaszonymi stanowiskami postojowymi, towarzyszącą infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Drugą częścią tego przetargu jest budowa trochę dalej i po przeciwnej stronie ul. Dworcowej, parkingu na ponad 130 samochodów wraz z drogami dojazdowymi. Miejscy urzędnicy oczekują, że wybrany wykonawca najpierw zbuduje te parkingi – do 2 lipca. Na budowę dworca autobusowego miałby czas do końca października tego roku.
Budowa parkinu i nowego dworca ma nie zakłócić komunikacji do sąsiadujących obiektów handlowych w tym miejskiej hali targowej hali. Musi być zapewniona możliwość funkcjonowania istniejącego dworca do końca lipca oraz zapewnione miejsca na postój TAXI (10 stanowisk) znajdujący się obecnie przy wjeździe od strony Al. Legionów.

Foto:
Foto: Lokalizacja nowego dworca autobusowego przy ul. Dworcowej
Foto: Planowany parkin vis a vis wiaty hali targowej - wzdłuż torowiska
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę